Ką sodinti pavėsyje?

Ką sodinti pavėsyje?

Šis klausimas iškyla ne vienam sodybos šeimininkui. Juk namas dažnai sukuria didelį pavėsį, medžiai - taip pat. Žemė nemėgsta būti tuščia, ir jei jūs neparinksite tamsiamėgių augalų tokiam sklypeliui, ilgainiui įsiveis sunkiai išnaikinamų piktžolių.

Tamsiamėgių augalų yra gana daug, tarp jų - ir tokie, kurie gali augti visiškame pavėsyje. Trumpai apie populiariausius.

Melsvė - pavėsio favoritė

Melsvė - unikalus augalas, itin populiarus sodų dizaine, nereiklus ir atsparus. Gali augti net tamsiausiame sodo kampelyje. Didžiausia melsvės puošmena - stambūs, dideli lapai. Žiūrint, kokia rūšis, jie gali būti ir dryžuoti, ir vienspalviai, siauri ar širdutės formos, nuo 5 iki 35 cm ilgio. Gali būti matiniai ir blizgūs, lygūs arba reljefiški.

Melsvės lapai labai įvairūs ir jų spalvos atžvilgiu: nuo tamsiai žalios iki smėlinės, kreminės. Vasaros viduryje melsvės pražysta rožiniais, baltais ar šviesiai violetinės spalvos žiedeliais. Nuostabiai atrodo augdamos su bet kokiais kitais augalais.

Angelo skambučiai

Niekuo nenusileidžia ir angelo skambučiais, gegutės gobtuvėliais, ožkabarzdėmis ir dar kitaip vadinamos pakalnutės. Ir laukinės, ir dekoratyvinės kuo puikiausiai auga pavėsyje. Tik verta žinoti, kad pakalnutės labai greitai plečiasi. Todėl, jei norite, kad šis augalas sode užimtų tik nedidelį kampelį, įkaskite kraštuose skardos ar šiferio lakštų, kitaip šliaužiantis pakalnučių šaknynas okupuos visą sodą. Pakalnutės sunkiai sugyvena su kitais augalais, taigi geriausia jas sodinti vienas. Žydi dvi tris savaites baltais ar švelniai rožiniais žiedais (augančios sode). Žydinčios pakalnutės atrodo labai nekaltai, tačiau reikia žinoti, kad beveik visos jų rūšys yra nuodingos.

Kvapi ir nereikli

Kvapioji našlaitė - taip pat labai populiarus augalas. Gerai auga ir pusiau pavėsyje, ir po medžiais bet kokiame dirvožemyje. Pražysta labai anksti, kai tik skleidžiasi lapai, pakartotinai žydi vasaros pabaigoje. Žiedai smulkūs, baltos ar rožinės spalvos, pilnaviduriai arba ne. Auginimui nereiklios, neiššąla net šalčiausią žiemą. Kvapioji našlaitė gausiai pasisėja pati arba plinta palaipsniui, sudarydama kilimą. Norint tai pagreitinti, pavasarį ar rudenį kerus reikia dalinti.

Žiemė - žaliasis kilimas

Žiemė (žolė 'Vinca') sodinama po medžiais, siekiant apsaugoti juos nuo žemės perdžiūvimo. Greitai plečiasi į šalis, sukurdama gražų kilimą. Žydi pavasarį ir vasaros pradžioje mėlynais smulkiais žiedeliais. Dauginama kerelį dalijant, greitai įsišaknija. Augalas atsparus, nereiklus, gerai auga net didžiausiame pavėsyje. Žiemė nuodinga, tačiau ne tokia pavojinga, kai žinai, kad nuodingos tik žiemės sultys. Be abejo, jei turite mažų vaikų ar gyvūnų, žiemės geriau neauginti.

Tamsiamėgių augalų yra begalė, čia paminėti tik patys populiariausi ir dažniausiai sutinkami, kuriuos galima rasti bet kuriame sodo centre. Neužmirštuolės, įvairių rūšių paparčiai, turkiškas gvazdikas, europinė pipirlapė, saulutės - visi šie augalai tamsiamėgiai, nereiklūs priežiūrai ir labai dekoratyvūs.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder