Daugelis iš jų nejaučia pašaukimo vienai konkrečiai profesijai ir siekia bet kokios darbo pozicijos įvairiose srityse. Jei jūsų vaikas priklauso šiai žmonių grupei, pabandykite jam pasiūlyti sekti jūsų pėdomis, ypač jei jūsų profesija jums patinka ir turite jai gabumų. Galbūt jūsų vaikas paveldėjo polinkį į tą pačią profesiją, tad jam gali sektis dirbti tokį patį darbą. Pagalvokite, kaip dažnai sportininkų vaikai patys tampa sportininkais, o verslininkų - kuria verslus. Negana to, jūsų vaikas turėtų pranašumą, nes galėtumėte jį išmokyti visko, ko pradedantieji dar nežino ir ko nemoko universitete. Be to, jūsų turimi ryšiai galėtų atžalai atverti daugelį durų.
Atidarykite duris
Jaunimas nemėgsta naudotis savo tėvų ryšiais, tačiau gauti pirmąją darbo vietą pasikliaujant tik savo turimais resursais yra be galo sunku. Dabar universiteto diplomą gauna vis daugiau jaunuolių, o verslininkai procesus automatizuoja arba verslus kuria užsienyje. Nenuostabu, kad daugelis jaunų specialistų naudojasi tėvų pagalba. Čia nėra nieko blogo. Pasakykite savo vaikui: "Aš tau atidarau duris, bet slenkstį peržengti turėsi pats. Tu pats pasieksi sėkmės, aš tik suteikiu tau galimybę. Kai pats turėsi savo vaikų, taip pat norėsi jiems padėti."
Padėkite rasti atspirties tašką
Ar jūsų suaugęs ir mokslus baigęs vaikas jau parašė motyvacinį laišką? Sutvarkė savo CV? Išsiuntinėjo šimtus darbo prašymų? Nuėjo į kelis darbo pokalbius? Jei ne, gali būti, jog jam reikia griežtesnio postūmio. Imkitės priemonių, tapkite reikliu instruktoriumi.
1. Kiekvieną rytą žadinkite vaiką ne vėliau kaip 9 val. ir liepkite sėsti prie darbo stalo.
2. Paraginkite susidaryti sąrašą darbų, kuriuos jis kasdien turi atlikti: tai ryšių ieškojimas, internetinio seminaro, mokančio reikiamų įgūdžių, peržiūra, darbo ieškojimas, motyvacinių laiškų rašymas ir t. t. Tai turi trukti ne mažiau kaip keturias valandas kasdien.
3. Stebėkite, ar vaikas tikslingai naudoja savo laiką. Jei esate darbe - skambinkite dukart per dieną arba paprašykite surašyti ant lapo, ką jis šiandien nuveikė, kad susirastų darbą.
4. Perskaitykite vaiko parašytą motyvacinį laišką, CV ir darbo prašymus, tačiau jų neperrašinėkite. Pažymėkite didžiausias klaidas ir trūkumus, patarkite, ką, jūsų nuomone, reikėtų pataisyti.
5. Jei matote, kad jūsų vaikui trūksta išsilavinimo, ir tikite, kad būtent tai pagerintų jo galimybes gauti norimą darbą, ir, žinoma, jeigu jūsų finansinės galimybės leidžia, patarkite savo atžalai vėl kibti į mokslus. Dauguma bakalauro laipsnį įgijusių jaunuolių jaučia kaltę, kad tėvų investicijos į mokslą neatsipirko, todėl nebenori mokytis toliau. Tačiau šiandienos pasaulyje geresnis išsilavinimas garantuoja ir geresnes karjeros galimybes. Ypač jis praverčia tiems, kurie negali sparčiai kopti karjeros laiptais savo asmeninio žavesio ir drąsos dėka.
Išbandykite bent kelias priemones, esančias šiame sąraše. Bet kuri iš jų gali tapti reikiamu atspirties tašku, kuris išjudins jūsų susaugusio vaiko potencialą. Ir kai jūsų atžala pagaliau susiras savo kelią, kartu džiaugsitės tuo, kad jis sugeba savo lėšomis pragyventi ir susimokėti už būstą. Be to, tai dar labiau sutvirtins judviejų ryšį.
Rašyti komentarą