Kaip planuoti išlaidas sveikatai? 5 naudingi patarimai

Kaip planuoti išlaidas sveikatai? 5 naudingi patarimai

Iškilus sveikatos problemoms dažnai patiriame nenumatytų išlaidų, galinčių neigiamai paveikti šeimos biudžetą ir lemti, kad kitoms reikmėms bus skiriama mažiau, nei planuota. Tačiau to galima išvengti, jeigu atidžiai stebėsime save, rūpinsimės sveikata bei atsakingai planuosime šeimos išlaidas.

„Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas ir „Šiaulių banko“ Kasdienės bankininkystės departamento direktorius Andrius Kamarauskas dalinasi 5 patarimais, kaip galima sutaupyti atidžiai planuojant išlaidas sveikatai:

1. Nusistatykite poreikį sveikatos biudžetui, susiplanuokite mėnesines ir galimas netikėtas išlaidas, kurių gali prireikti sutrikus sveikatai.

Ekspertų teigimu, sveikatos išlaidoms reikėtų suteikti aukščiausią prioritetą kitų išlaidų kontekste, nes atsiradus sveikatos sutrikimams gali būti sudėtinga planuoti pajamas, jos gali mažėti. „Planuodami sveikatos biudžetą, pirmiausia turėtume atsižvelgti į savo sveikatos būklę – apgalvoti, ar turime lėtinių ligų, sezoninių alergijų ar kartais paūmėjančių negalavimų, kurie reikalautų specialaus gydymo ir išlaidų. Taip pat derėtų prisiminti, kad rudenį ir žiemą dažniau užpuola virusai, peršalimo ligos, tad metų pabaigoje naudinga nusimatyti papildomų pinigų sveikatos stiprinimui ir gydymuisi“, – teigia R. Blynas.

A. Kamarauskas planuojant šeimos biudžetą pataria atkreipti dėmesį į turimus finansinius įsipareigojimus ir būtinąsias išlaidas bei pirmiausia padengti juos. Tai gali būti, pavyzdžiui, paskola, būsto išlaidos, draudimas. Tuomet, banko atstovo teigimu, galima suteikti pirmenybę sveikatai ir maistui skiriamoms išlaidoms bei atitinkamai planuoti visas kitas išlaidas.

2. Sudarykite biudžetą „juodai dienai“, kurį naudosite tik nelaimės atveju.

Anot A. Kamarausko, turėti bent 3–6 mėn. pajamų biudžetą nenumatytiems atvejams yra būtina kiekvienam. Ši „finansinė pagalvė“ leistų ramiau atsikvėpti kuriam laikui netekus pajamų ar joms sumažėjus, pavyzdžiui, susirgus.

3. Investuokite į savo sveikatą iš anksto: naudokite vitaminus ar maisto papildus, pasiskiepykite.

Sveikatos specialistai akcentuoja, kad prieš renkantis vaistus ar papildus, derėtų pasikonsultuoti su vaistininku, o pajutus organizmo siunčiamus signalus, svarbu jų neignoruoti ir neleisti mažiems negalavimams išaugti į didelius. „Sveikata – mūsų pagrindinis ir svarbiausias turtas, kurį mes patys galime valdyti ir prižiūrėti kaip ir savo finansus. Dėl to svarbu investuoti į savo sveikatą, kad visada būtume energingi ir nesirgtume, o tada ir santaupų planavimas taptų žymiai paprastesnis. Juk nesirgdami visada galime tikėtis konkretaus darbo užmokesčio, lengviau planuot pajamas ir išlaidas“, – tikina banko atstovas.

„Camelia“ vaistininkas R. Blynas priduria, kad priklausomai nuo sezono, reikia apsirūpinti ir organizmo stiprinimo priemonėms – vitaminais, ypač imuninę sistemą palaikančiu vitaminu D ir nervų sistemą saugančiais B grupės vitaminais, žuvies taukais, ežiuolės preparatais ir pan.

„Nepamirškite ir pasiskiepyti – pats kasmet skiepijuosi nuo gripo ir siūlau tą patį daryti visiems, ypač rizikos

grupėje esantiems asmenims. Netrukus atsiras galimybė pasiskiepyti ne tik poliklinikose, bet ir vaistinėse“, – pastebi vaistininkas.

4. Apsipirkite internetinėje vaistinėje bei dalyvaukite lojalumo programose – taip gausite ne tik papildomų nuolaidų bet ir kitų naudų.

Apsipirkti nuotoliniu būdu naudinga ne tik taupant laiką ir pinigus, bet ir saugant savo sveikatą – netenka stoviniuoti eilėse su kitais pirkėjais. „Tie pirkėjai, kurie saugo save ir nori užtrukti vaistinėje trumpiau, nusiperka vaistų iš anksto internetu ir atėję pasiima paruoštą užsakymą. Šie klientai sutaupo ne tik laiko, bet ir pinigų – internetinėje vaistinėje mes galime pasiūlyti dar mažesnes kainas, nei fizinėse prekybos vietose“, – sako vaistininkas R. Blynas.

5. Apsidrauskite.

Pasak A. Kamarausko, įvairūs draudimai padės sumažinti netikėtų išlaidų poreikį. Jis priduria, kad nelaimingų atsitikimų ir gyvybės draudimas gelbsti įvykus didelei nelaimei, avarijai, po sunkių sužeidimų ir padengia dalį gydymo bei reabilitacijos išlaidų.

Jei darbdavys draudžia papildomu sveikatos draudimu, verta išnaudoti ir šio draudimo teikiamus privalumus, pavyzdžiui, pasidaryti profilaktinius tyrimus, kurie leistų užbėgti sveikatos problemoms už akių. „Taip pat itin svarbu vykstant į užsienį atostogauti apsidrausti kelionės draudimu. Pavyzdžiui, įvykus infarktui Vokietijos greitkelyje medikai gali nuspręsti pacientą į ligoninę gabenti sraigtasparniu, o tokio gabenimo išlaidos gali atsieiti iki 50 tūkst. eurų. Tokiu atveju kelionės draudimas, į kurį įeina ir sveikatos draudimas, šias išlaidas padengia ir žmogui iš savo lėšų kompensuoti nereikia“, – tvirtina „Šiaulių banko“ atstovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder