Kambarinis kiparisas - kaip prižiūrėti

Natūraliai kiparisai auga Europoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje. Neatsparūs šalčiams, todėl Lietuvoje lauke nežiemoja, auginami kaip kambariniai augalai. Parduotuvėse dažniausiai parduodami specialiai išvesti nedidelių matmenų kambariniai kiparisai. Tai spygliuotis, todėl jo priežiūra yra labai panaši į araukarijų.

Kiparisai nelepūs, bet nemėgsta sauso oro ir aukštų temperatūrų žiemą. Ji turi būti vidutiniška, rudenį ir žiemą - 5-15 laipsn. C. Nuo gegužės pabaigos iki rugpjūčio pabaigos kiparisą geriau laikyti ne kambaryje, o balkone, terasoje ar sode. Šiems augalams pražūtingas nuo centrinio šildymo radiatorių sklindantis karštas oras.

Tai šviesiamėgiai augalai, tačiau nepakelia tiesioginių saulės spindulių, ypač vasarą, ir skersvėjų. Rudenį ir žiemą kiparisus reikia laikyti šviesioje, vėsioje ir drėgnoje (ne mažiau 50 proc.) patalpoje.

Jei kiparisui trūksta šviesos, jis išstypsta ir praranda formą, o jei tenka tiesioginių saulės spindulių vasarą, ar yra per šilta žiemą - geltonuoja ir krenta spygliai.

Nuo pavasario iki vasaros kiparisus laistykite gausiai, bet nepersistenkite - nepakenčia drėgmės pertekliaus, tačiau dirvos išdžiuvimas taip pat labai kenksmingas.

Žiemą - saikingai. Kiek augalui reiks drėgmės žiemą, priklauso nuo kambario, kuriame šis augalas yra, temperatūros

Pavyzdžiui, jei kambario temperatūra apie 8 laipsn. C laistykite maždaug vieną kartą kas 10 dienų, o jei temperatūra 12-14 laipsn. C - kartą per 5-7 dienas.

Pavasarį ir vasarą juos reikia nuolat apipurkšti. Jei žiemą nėra galimybės kiparisą laikyti vėsioje patalpoje, tai ryte ir vakare jį apipurkškite šiltu vandeniu.

Nuo kovo iki rugsėjo kiparisus tręškite kas 2 savaites mineralinėmis trąšomis kambariniams augalams, tik rekomenduojamą normą dalinkite perpus.

Žiemą, jei laikote šiltai, tręšiama kartą per mėnesį.

Augalai persodinami kas dveji metai pavasarį.

Tinkamiausias velėninės, durpinės ir lapinės (1:1:1) žemės mišinys. Nepasodinkite per giliai, neužpilkite šaknies kaklelio žemėmis, priešingu atveju augalas gali žūti.

Jei augalas labai didelis ir jį sunku persodinti, galima pakeisti tik viršutinį žemių sluoksnį. Būtinas geras drenažas.

Dauginami kiparisai viršūniniais auginiais ir sėklomis.

Auginiai įsišaknyja sunkiai, o sėjinukai geriau prisitaiko prie aplinkos sąlygų ir žiemą neblogai auga net šiltuose kambariuose.

Šį augalą galima karpyti, formuoti medelį aukštu kamienu, bonsą ar išradingai iškarpyti vainiką. Vasarą juo papuošite terasą, balkoną, lauko kavinę.

O per Kalėdas, bus puiki kalėdinė eglutė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder