Kur legaliai įsigyti pakalnučių sodinukų?

Kur legaliai įsigyti pakalnučių sodinukų?

"Norėčiau sode užsiveisti pakalnučių, bet kur jų gauti legaliai, niekur nerandu informacijos. Žinau, kad miške kasti draudžiama, turguje irgi pirkti negalima. Skambinau į kelis gėlininkystės ūkius, medelynus, gėlių parduotuves - jie tokių sodinukų neturi ir nieko nežino. Sako, ieškok turguje. Gal galite patarti, kur jais prekiaujama legaliai? Kada ir kur sodinti, kaip auginti, prižiūrėti? Ačiū."

Taip, iš tiesų pakalnutes gamtoje skinti, rauti, jas parduoti ir pirkti draudžiama (kitaip nei žibutes), jos įtrauktos į Raudonąją knygą, tačiau niekas nedraudžia jų užsiauginti patiems savo sode. Tai "Vakarų ekspresui" patvirtino ir Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Kur įsigyti šio augalo sodinukų legaliai - inspekcija tokios informacijos neturi.

Lietuvos gėlininkų sąjungos, vienijančios per 200 šalies gėlių augintojų, vadovė Regina Jotkaitė sakė, kad norintieji legaliai įsigyti pakalnučių daigų galės tai padaryti tradicinėje mugėje "Lietuvos žiedai", kuri šiemet vyks gegužės 27-29 d. Kairėnuose, Vilniaus universiteto Botanikos sode. "Jei atvykus į mugę jūsų ieškomi augalai bus išpirkti, tikrai čia rasite jų augintojų ir sužinosite, kur, kaip ir kada galite jų gauti", - patikino R. Jotkaitė.

Pasak Klaipėdos universiteto Botanikos sodo darbuotojų, pakalnučių kelmukų galima gauti ir pas juos, tačiau šiemet jų turi nedaug, todėl prieš atvykstant reikėtų pasiskambinti (tel. 8 616 40371) ir pasiteirauti.

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo darbuotojai taip pat sakė, jog pakalnučių sodinukų visada būdavo pirkti kasmetėje tradicinėje mugėje "Pakalnutės žiedas". Šiemet ji rengiama balandžio 29 - gegužės 1 dienomis. Kauniečiai informavo, jog šių augalų žada būti, bet dėl visa ko taip pat galima pasiteirauti iš anksto (8 614 10784).

Priežiūra

Pakalnutės yra daugiametis žolinis augalas, jos labai greitai plečiasi, tad jų kelmukus sodininkai galėtų draugiškai dovanoti vieni kitiems.

Sėti pakalnučių neverta, nebent turite kantrybės laukti 7-9 metus, kol pražys. Kol sėklos sudygs, praeis metai, paskui dar metus vystysis požeminė augalo dalis, dar po metų iš po žemės pasirodys smulkūs lapeliai ir t. t. Taigi verčiau sodinkite šakniastiebius.

Pakalnutės nelabai draugauja su kitais augalais, tad geriau sodinti vienas.

Tai augalas, tinkamas auginti pavėsyje.

Užsiveisę pakalnučių, rudenį iš sodo galėsite išsikasti šaknų kelmelį, pasodinti į molinį vazoną ir padėti šaltai (į rūsį ar šaldytuvą) iki žiemos vidurio. Kai norėsite save pradžiuginti, parsinešite, padėsite ant palangės, palaistysite - maždaug po mėnesio namuose pražys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder