Vienas svarbiausių gyvenimo etapų - mokyklinio amžiaus pradžia, kuriam reikia tinkamai pasiruošti ir vaikui, ir mums... Tai, be abejo, susiję ir su tuo, kad privalome kuo greičiau pakeisti vaiko kambario interjerą.
Universalumas ir komfortas
Iš esmės mokyklinuko kambarys - unikali ir universali erdvė. Vienu metu tai ir svetainė, ir miegamasis, kai kada, žinia, net sporto salė... Kuo vyresnis vaikas, tuo daugiau funkcijų turi jo kambarys. Būtent todėl tenka pasukti galvą, kaip visa tai suderinti.
Galima pakeisti baldus ir dizainą vaiko kambaryje kardinaliai. Ir tai bus visiškai tinkama. Svarbu sukurti visas reikalingas sąlygas augti ir vystytis, kad vaikas patogiai jaustųsi jau ne tik žaisdamas, bet ir mokydamasis.
Jei iš anksto pagalvojote apie tai, kad galite sutaupyti iš karto nupirkdami vaikui baldus-transformerius, kurie prisitaiko prie vaiko ūgio ir pan., tuomet užteks tik atnaujinti pabodusias detales, aišku, atsiklausiant paties kambario šeimininko nuomonės.
Darbo ir poilsio zonos
Pertvarkant kambarį, skirtą mokyklinukui, ypač svarbu tinkamai įrengti mokymosi vietą. Pirmiausia tam reikia parinkti patogų stalą ir kėdę. Dažniausiai jau neužtenka vien tik rašomojo stalo funkcijos, būtina pagalvoti ir apie tai, kad vaikas galėtų patogiai naudotis kompiuteriu. Šiuolaikiniai rašomieji stalai labai komfortiški, daugumą jų galima reguliuoti atsižvelgiant į vaiko amžių ir ūgį, patartina rinktis pagamintą iš ekologiškų medžiagų. Taip pat geriau rinktis tokią kėdę, kur reguliuotųsi jos aukštis ir nugaros padėtis.
Jei vaiko kambarys nedidelis, geriausia išeitis - kampinis stalas, tai padės sutaupyti kambaryje vietos.
Be stalo ir kėdės, dar tenka įsigyti ir spintą ar lentynas knygoms. Tiesa, galima rinktis universalią spintą, kur tilpų ir drabužiai, ir knygos bei mokykliniai reikmenys, taip pat žurnalai, kompaktiniai diskai.
Jei siekiate vaiką nuo mažumės pratinti tvarkytis, rinkitės atvirą spintą ar lentynas, taip jis bus priverstas nuolat palaikyti tvarką.
Tiek apie darbo zoną. Tačiau lygiai taip pat svarbu, kad jūsų vaikas galėtų deramai išsimiegoti ir pailsėti. Pasirinkti turėtumėte jaukiausią ir ramiausią kampelį. Daugumos mėgstama yra lova, "auganti" kartu su vaiku. Taip pat neretai renkamasi lova-palėpė, kuomet po užuolaidomis slepiasi žaisliukai ar lentynos su drabužiais. Tiesą sakant, dizaineriai šiandien siūlo itin įvairias lovas jaunuoliams, kartais ten sutalpindami visas įmanomas funkcijas į vieną. Belieka nueiti į baldų parduotuvę ir išsirinkti tinkamiausią variantą.
Kaip atskirti darbo, poilsio, žaidimo zonas? Visų pirma galima naudoti skirtingų stilių medžiagas, skirtingai nudažyti sienas, įrengti pakopą, pvz., atskiriant poilsio zoną. Kilimą iš kambario, jei nėra būtinybės, geriau išnešti, o rinktis patartina parketo, laminato ar kiliminę dangą.
Apšvietimas
Svarbiausia taisyklė - apšvietimas turi būti pakankamas, t. y. tausojantis akis, ir saugus. Idealu - pakabinamos lubos. Tuomet vaiko kambarys ne tik atrodys šiuolaikiškai ir stilingai, bet ir bus visapusiškai apšviestas.
Neapsieisite ir be stalinės lempos, ji suteiks jaukumo ir pagerins apšvietimą vakarais.
Ypač vaikų kambariui tinka ryškūs plastiko sietynai. Visų pirma - dėl saugumo, antra - tai gali tapti kambario akcentu, jei jame dominuoja neutralūs tonai.
Moksleivio kambarys - ne ikimokyklinuko
Vaikas, įžengęs į mokyklinį amžių, ne tik auga ir vystosi, bet ir vis stipriau suvokia save kaip asmenybę. Jis nori ir turi jaustis esąs savo kambario šeimininkas. Vadinasi, turite būti pasiruošę tinkamai sureaguoti ant neseniai išdažytų sienų pamatę plakatą, lipdukus, ar kybančią bokso kriaušę, treniruoklį, įvairios technikos ir šiaip daugybę daiktų daikčiukų prigrūstą erdvę. Jei norite išauginti savarankišką asmenybę, paisykite vaiko nuomonės nuo pat vaikystės.
Rašyti komentarą