Jurgita ir Andrius mėgsta viską iš anksto planuoti, kad gyventų ramiai ir be streso. Taigi, nors Rokas dar gyvena tėvelių miegamajame, jie nori, kad po kelerių metų sūnelis turėtų savo atskirą kambarį. Jauna pora įsitikinusi, kad kiekvienas šeimos narys turi turėti savo kampą ir ramybės zoną. Juo labiau, kad sūneliui persikėlus į savo erdvę, jie planuoja šeimos pagausėjimą.
Būsimame sūnaus kambaryje vyraujančios ryškios mėlyna ir geltona spalvos, poros manymu, nelabai tinka mažyliui. Tad labiausiai jie norėjo pakeisti jas ir nepatogius baldus.
„Dabar yra spinta, bet jos išdėstymas labai nepatogus. Norėtume talpios spintos, kurioje tilptų visi vaiko daiktai – nuo drabužių iki žaislų. Ir vaikui pritaikyto stalo reikėtų, kad turėtų kur piešti“, – sakė namų šeimininkė Jurgita.
Tuo tarpu vyras Andrius nustebęs, kiek mažam vaikui visko reikia. „Pas Roką jau dabar daugiau drabužių nei pas mane. Taigi, reikia kažkur viską susidėti“, – juokiasi Andrius.
Vaiko kambarį šeimai įrengti padės IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė. Papildoma užduotis, kurią ji sau išsikėlė – ne tik įrengti saugią, mažyliui pritaikytą erdvę, bet apgalvoti sprendimus, kad kambario nereikėtų perdaryti po kelerių metų.
„Neretai galvodami apie kambarį mažyliui žiūrime iš savo pusės. Vis tik parenkant baldus ir aksesuarus reikėtų įvertinti, kaip juos matys vaikas ir ar jam bus saugu bei patogu: ar jis galės viską pasiekti, pats tvarkytis savo daiktus, ar dekoracijos jo akių lygyje“, – sako B. Beniušė.
Nors derėtų nepamiršti, kad tai vaiko kambarys ir jame reikėtų pritaikyti vaikiškų dekoracijų, tačiau jos gali būti praktiškos, o baldai – augantys kartu su mažyliu ir padedantys sutaupyti ateityje.
„Neretai tėveliai tarsi peršoka vieną vaiko augimo etapą. Laukdami kūdikio pasirūpina jam pritaikytais daiktais ir baldais, o šiam paaugus susiduria su dilema – kokius baldus pasirinkti, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Todėl mažylis iš kūdikio lovelės neretai pereina į skirtą suaugusiajam. Tačiau, pasirinkus tinkamus sprendimus – su vaikais augančius baldus – viską galima suderinti: vaikas gali turėti kūrybiškumą skatinančią ir saugią erdvę, o tėveliams nereikės kas kelis metus iš naujo pirkti baldų“, – teigia dizainerė.
Ji primena, kad specialiai vaikams skirti baldai yra kuriami galvojant apie mažųjų saugumą. Pavyzdžiui, jų gamyboje nenaudojamos kenksmingos cheminės medžiagos, nėra aštrių kampų, kur vaikas galėtų susižeisti.
Interjero dizainerė mažylio Roko kambarį padalino į dvi zonas, kurias aiškiai atskyrė sienų spalvomis. „Roko kambaryje ant sienos atsirado keli piešiniai. Jie ne tik puošia kambarį, bet kartu skatina vaiko kūrybiškumą ir yra praktiškas sprendimas. Mat ant tam tikrų dekoracijos detalių galima piešti kreidelėmis, o ant laivo pritvirtintos lemputės tamsoje įsijungia nuo judesio. Taip taupoma vieta kambaryje paliekant jos daugiau vaikui judėti “, – pritaikyto praktiško sprendimo pavyzdį pateikia IKEA dizainerė.
Rašyti komentarą