Ramunė Kudzmanaitė gamina greitai

Ramunė Kudzmanaitė gamina greitai

Sostinėje teatro ir kino režisierė Ramunė Kudzmanaitė, kuriai liepos 13-ąją sueis 46 metai, jaukiai įkurtuose namuose gyvena su vienturte dukra - vienuolikmete Debora. Nors virtuvė režisierei nėra pats mėgstamiausias namų kampas, moteris žino keletą labai įdomių ir greitai paruošiamų receptų.

Mylimiausia režisierės R.Kudzmanaitės vieta - sodyba Gerdašių kaime, už Druskininkų prie Nemuno, kur yra uogų, grybų ir kur iš tikrųjų geriausiai pasiilsi. „Džiaugiamės ir patys prisidedame prie auginimo didelių daržų ir daržovių kaime, kur vasaroja mano tėvai. Prisiauginame bulvių, morkų, svogūnų, obuolių - iki Naujųjų metų mes tikrai turime ekologiškų be jokios chemijos užaugintų daržovių“, - džiaugiasi režisierė.

Kai dukra buvo mažesnė, Ramunė, žinoma, gamindavo kiekvieną dieną. Bet dabar virtuvė moteriai yra šiek tiek pabodusi. „Žinote, kai yra laisvo laiko, tada labai smagu kurti ir gaminti. Bet to laiko beveik nėra. Mano gyvenimo tempas per intensyvus, turbūt kaip ir kiekvieno iš mūsų. Todėl dažniausiai imuosi greitų receptų, o kartais ir nieko neberuošiu. Kažkaip man gaila laiko, sugaišto prie recepto ar plaunant indus“, - prisipažįsta R.Kudzmanaitė.

Dabar režisierė kiek atsipūs ir netrukus kibs į rimtus darbus. Po Naujųjų metų Klaipėdoje turės pastatymą pagal kroatų dramaturgo Matės Matišičiaus dvi pjeses. „Tai yra medžiaga apie serbų ir kroatų pokario metą, beje, labai aktualų ir Lietuvai. Ten yra labai daug dalykų, kurie stipriai atsiliepia ir dabartiniame mūsų gyvenime. Karo temos man yra labai įdomios. Režisierius yra pasakęs, kad kiekviena maža tauta yra per žingsnį nuo karo. Iš tikrųjų mus, lietuvius, dabar sukiršinti labai paprasta kokiu nors pretekstu. Tiesiog visada turime išlikti budrūs. Ir reikia apie tai kalbėti, neužsimiršti, neužsijuokauti“, - sako kūrėja.

Režisierė yra bandžiusi statyti ir komedijas, bet jai nelabai įdomu daryti tokius paviršutiniškus dalykus. „Norisi statyti spektaklį, net nežiūrint, pavyks jis ar nepavyks, bet kad pats praturtėtum ir būtų įdomu dirbti su nauja medžiaga“, - savo darbo principus įvardija režisierė.

Įgijusi režisierės profesiją R.Kudzmanaitė užsiima ir dokumentinių filmų kūrimu, dėstytojauja Vilniaus kolegijoje. Bet išsiskirti su teatru vis dėlto negalėtų: „Prisimenu, kad baigusi akademiją aš tarytum bėgdavau nuo teatro. Bet atrodo, kad jis mane pats surasdavo ir susiranda. Beieškodama praeities šaknų galiu pasakyti, kad ir mano mama yra tokia teatrališka gyvenime. O senelis plukdydavo sielius Nemunu, bet, kiek pasakoja tėtis ir visi kiti, tai kaimuose būdavo pagrindinis jų linksmintojas. Taigi irgi toks artistas. Kiekvienas kaimas laukdavo, kada jis stabtelės pas juos pernakvoti, vienoje troboje susirinkdavo visas kaimas klausytis senelio istorijų. Matyt, genai persidavė ir man. Drįstu manyti, kad teatras turbūt yra mano pašaukimas. Dėl to, kad aš jį labai daug kartų išbandau - aš atsisakinėdavau, bėgdavau nuo jo, bandydavau daryti kitus darbus. O teatras mane tiesiog susirasdavo ir įtraukdavo“.

Režisierė save yra išmėginusi ir visai kitose srityje. „Kokį mėnesį esu dirbusi restorane Vokietijoje, - intriguoja. - Buvau indų plovėja. Turėjau galimybę dirbti ir dešrelių fabrike Vokietijoje prie konvejerio. Bet aš tai dariau ne dėl to, kad norėjau užsidirbti pinigų. Nedaug ten aš jų ir užsidirbau, iš esmės viską labai greitai išleidau. Darbas restorane buvo tiesiog neįkainojama patirtis. Ten verdantis gyvenimas labai įdomus, negaliu pamiršti ir niekur nesu mačiusi tokio intensyvaus ritmo. Va, režisieriaus tokia profesija, kad turi būti smalsus, iš tikrųjų labai įdomu viską išbandyti“.

Plovas su džiovintomis slyvomis

Jums reikės:

0,5 kg vištienos filė arba kalakutienos,

paukštienos prieskonių,

2 svogūnų,

3 morkų,

saujos arba dviejų džiovintų slyvų,

250 g ilgagrūdžių ryžių,

vienos galvos česnako,

virinto arba šalto vandens.

Į keptuvę įpilkite aliejaus - kol jis kaista, supjaustykite vištieną maždaug 2 cm gabaliukais.

Gabaliukus sudėkite į keptuvę ir apibarstykite paukštienos prieskoniais.

Kol vištiena skrunda, nulupkite ir griežinėliais pjaustykite svogūnus. Visą vištieną keptuvėje gražiai padenkite svogūnų griežinėliais.

Tada nuskuskite morkas ir sutarkuokite jas stambesne tarka, verdančiu vandeniu nuplikykite džiovintas slyvas. Keptuvėje klokite morkų sluoksnį ir meniškai išmėtykite džiovintas slyvas.

Berkite ryžių, centre dėkite neluptą česnako galvą ir pilkite vandens. Plovą uždenkite ir nemaišydami laukite maždaug 20 minučių, kol patiekalas bus gatavas. Skanaus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder