Tikrai pravers: įdomios veiklos su šeima neišeinant iš namų

Tikrai pravers: įdomios veiklos su šeima neišeinant iš namų

Nors ir ne savo noru, tačiau esame priversti daugiau laiko praleisti namuose, kad apsaugotume savo ir aplinkinių sveikatą. Be namų tvarkymo, maisto gaminimo ir naršymo socialiniuose tinkluose, "Vakarų ekspresas" siūlo įvairių naudingų ir įdomių veiklų, ką galima visai šeimai nuveikti neišeinant iš namų.

Knygos: popierinės, elektroninės, audioknygos

Daugelis namuose turi knygų, kurias žada paskaityti, kai bus daugiau laisvo laiko. Dabar – puikus metas nuvalyti nuo jų dulkes ir prisiminti skaitymo džiaugsmą. Jei labiau mėgstate ne vartyti puslapius, o klausytis audioknygų, galite prisiminti mokyklos laikais skaitytus kūrinius, kuriuos galima klausyti nemokamai.

Mėgstantiems skaityti elektronines knygas, knygos.lt siūlo rinktis iš nemokamų elektroninių knygų sąrašo.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka šiuo metu teikia tik elektronines paslaugas ir kviečia skaitytojus, turinčius LIBIS bibliotekos pažymėjimą, aplankyti interaktyvią biblioteką www.ibiblioteka.lt. Čia galėsite pasiskolinti ir skaityti elektronines knygas nemokamai. Taip pat kviečiama naršyti virtualaus kultūros paveldo svetainėje www.epaveldas.lt. Darbo dienomis (8-17 val.) nuotoliniu būdu (tel. 8 46 410345, el. paštu [email protected]/ [email protected]) darbuotojai konsultuos duomenų bazių klausimais ir suteiks EBSCO ir Naxos Music Library slaptažodžius.

Knygų moksleiviams siūlo leidykla „Vyturys“. Čia galite rasti elektroninių knygų, o čia – audioknygų.

Galite sukurti ir naują šeimos tradiciją – visi kartu skaityti ar klausyti tą pačią knygą, o vėliau ją aptarti.

Menas, muziejai

„Google“ platformoje galima apkeliauti ir aplankyti įspūdingiausius muziejus, galerijas, daugiau sužinoti apie kūrėjus, pasižvalgyti 360 laipsnių kampu po įvairius pasaulio objektus, paskaityti apie įvairius istorinius įvykius ir dar daugiau.

Atskirai yra surinkta net 500 įvairių muziejų ir galerijų, kuriuose galima apsilankyti neiškėlus kojos iš namų. Juos visus galima rasti čia - https://artsandculture.google.com/partner?hl=en.

Iš namų galite aplankyti ir daugelį Lietuvos muziejų. Integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS) sukauptas didžiulis lobis Lietuvos muziejų eksponatų, čia rasite virtualių parodų, audio ir vaizdo įrašų. Dar vienas skaitmeninis muziejų projektas – www.emuziejai.lt. Lietuvos archyvai yra sukaupę šimtus tūkstančių (o gal ir dar daugiau) eksponatų. Čia rasite temines virtualias parodas, nuotraukų galerijas ir dar daug įdomų istorijos faktų. Lietuvos muziejų puslapis gali pasiūlyti daug parodų, panoraminių Lietuvos vaizdų, taip pat virtualių turų po muziejus, parkus ir lankytinas vietas.

MO muziejus pristato specialią rubriką – #menasnaMO. Joje 90-ųjų parodos video dokumentacijos, parodos „Mekas mirksi geriau“ kūriniai su pristatymais, įdomiausius MO kolekcijos kūrėjus pristatanti „paMOka“.

Nemažą virtualių parodų lobį turi sukaupęs Lietuvos nacionalinis muziejus.

Lietuvos jūrų muziejus yra parengęs kelias virtualias parodas apie Klaipėdą ir jūrą.

Teatras

Spektaklius galima žiūrėti ir neišeinant iš namų! Valstybinis Šiaulių dramos teatras, reaguodamas į susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso, dovanoja žiūrovams nemokamas spektaklių peržiūras. Savaitgalio vakarais teatro spektakliai bus rodomi „Youtube“ kanale. Informaciją apie spektaklių transliacijas reikia sekti teatro „Facebook“ paskyroje.

Spektaklių, koncertų įrašų, taip pat ir įvairių filmų, serialų, animacijos galima rasti LRT Mediatekoje.

Filmai

Turbūt „Netflix“ jau nieko nenustebins, tačiau yra nemažai kitų alternatyvių platformų, kuriose įvairius trumpametražius ar pilnametražius filmus galima žiūrėti ir nemokamai.

Pavyzdžiui, https://www.kinofondas.lt siūlo visų laikų lietuviškų filmų archyvą, taip pat ten galima žiūrėti ir „Kino pavasario“, „Scanoramos“, „Skalvijos kino akademijos“ filmus, yra ir kurtiesiems skirtų filmų. Dalį filmų galima žiūrėti nemokamai.

Asociacija LATGA savo interneto svetainėje pateikia daug nuorodų, kur legaliai galima žiūrėti filmus ar serialus - https://www.latga.lt/ziurek-klausyk-legaliai.html.

Kelionės

Kol keliauti realybėje negalime, po pasaulį pasižvalgyti leidžia dar vienas „Google“ kūrinys - https://earth.google.com/web/. Užtenka žmogeliuką nutempti į norimą vietą ir galima „vaikštinėti“ po bet kurį pasaulio kampelį.

Sportas

Galite tęsti savo įprastas sporto treniruotes su treneriu (ar jas pradėti) stebėdami tiesiogines treniruočių transliacijas „Facebook“ platformoje. Sporto klubas „Gymplius“ artimiausią savaitę transliuos trenerių vedamas treniruotes savo socialinio tinklo paskyroje. Teigiama, kad nereikės jokio specialaus sportinio inventoriaus, tik kilimėlio, svarelių ar vandens buteliukų. Treniruotes savo „Facebook“ paskyroje transliuoja sporto klubas „Impuls“, pilateso studija „Pilates house“ ir kiti.

Žaidimai

Artimiausiomis savaitėmis tikrai atsiras laiko įvairiems žaidimams, stalo žaidimams. Ir jaunesniems, ir vyresniems puikiai tinka „Monopolis“, „Alias“, „Dixit“, „Uno“, žinias patikrinantis „iKnow“, taip pat visiems puikiai žinomi, tik galbūt pamiršti domino, šaškės ar šachmatai, šarados.

Visai šeimai puikus užsiėmimas gali būti dėlionės, taip pat – beveik jokių specialaus pasirengimo ar išlaidų nereikalaujantis spėlionių žaidimas „Kas aš?“. 

Mokymasis

Iniciatyva "Renkuosi mokyti!" ir VšĮ "Mokyklų tobulinimo centras" dalijasi gausiu nuorodų ir patarimų sąrašu ir rekomendacijomis, kaip nenutolti nuo mokymosi proceso moksleiviams laiką leidžiant namuose.

Naujos patirtys

Laiką namuose su šeima galima išnaudoti naudingai – išmokstant ką nors naujo. Pavyzdžiui, galima išbandyti naujų patiekalų receptų, spręsti kryžiažodžius, išmokti lankstyti origami, spręsti sudoku ar surinkti Rubiko kubą, piešti, sukurti savo šeimos medį.

Galbūt rasite laiko atsiversti seną šeimos albumą, papasakoti vaikams apie senelius ar prosenelius, o gal tiesiog prisiminti smagiausias šeimos istorijos akimirkas. Galite surengti savo šeimos fotosesiją namuose ar suruošti protmūšį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder