Tyrėjai išsirinko 40 vyrų ir moterų. Eksperimento dalyviams buvo parodytos 60 žmonių fotografijos, tarp kurių buvo tiek tradicinės, tiek ir netradicinės orientacijos žmonės.
Seksualinė savivertė priklauso nuo veido simetrijos
Eksperimento dalyviai įvertino fotografijas pagal penkių balų sistemą, kur vienetas atitiko gėjų ar lesbietę, o penketukas – tik priešingos lyties partnerius.
Savo darbe tyrėjai rėmėsi rezultatais, kuriuose seksualinė savivertė priklausė nuo veido simetrijos: heteroseksualių vyrų veido bruožai buvo gerokai simetriškesni, nei homoseksualų. Per eksperimentą taip pat paaiškėjo, kad simetriškų veido bruožų vyrai jų vertintojams asocijavosi su heteroseksualine orientacija. Tarp moterų buvo pastebėta panaši tendencija, tačiau rezultatai mažiau patikimi.
Atletiškas kūno sudėjimas - dar ne vyriškumo įrodymas
Suprantama, psichologai tyrė moteriškumo įtaką išvaizdai. Žvelgiant į moteriškus vyrų veido bruožus, peršasi mintis, kad jie skiriasi nuo kitų nestandartiniais seksualiniais pomėgiais. Ir, žinoma, tas veiksnys suvaidino bene pagrindinį vaidmenį: vyras, kurio labiau vyriška išvaizda, turėjo didesnį šansą gauti "heteroseksualinį vertinimą".
Tačiau tyrėjai tvirtina, kad nustatant vyro seksualinę orientaciją, atletiškas kūno sudėjimas ir raumeningumas vis dėlto vaidina gerokai menkesnį vaidmenį, nei simetriški arba asimetriški veido bruožai.
Tyrimo autoriai savo darbą paskelbė leidiniuose „Journal of Social“, „Evolutionary“ bei „Cultural Psychology“.
Parengta pagal Sciencedaily.com
Rašyti komentarą