Jurgos Lago kolekcija - tamsi kaip meilė

Jurgos Lago kolekcija - tamsi kaip meilė

Todėl, kad kolekcija yra tamsi kaip ir meilė! Kas galėtų paprieštarauti?

Vakaro šeimininkė Jurga Lago.

Meilė būna visokia. "Dark love" kolekcija - paslaptinga kaip ir gyvenimas. Pagrindinė koncepcijos mintis - kontrastas. Prabangus metalas - auksas, sidabras ir tamsūs drabužiai. Brangūs akmenys ir naivi meilės tema. Solidus, itin vertinamas rankų darbas ir vaikiški, linksmi paukščiukai - varnos. Beje, beveik visi mano darbai turi šiek tiek ironijos, saviironijos. Jie tarsi ragina pernelyg greitai nepasenti arba per greitai nesuaugti.

Tarp svečių buvo ir kelionių agentūros "Krantas Travel" direktorius Putinas Bielskis.

Ne vieną Jurgos Lago kurtą papuošalą yra įsigijusi pono Antano Boso žmona Daina Bosas.

Spėju, kad turi ką pasakyti šia tema.

Kartą pas mane atėjo jauna 35 metų moteris. Tokia pasitempusi. Aš jai rodau vienus iš savo kurtų auskarų, o ji sako, kad jie tiktų nebent jos dukrai. Apmaudu, kad mes, lietuvės, taip greitai norime tapti bobomis. O aš pagalvojau: jei ji nusivalytų tą riebų makiažą ir įsisegtų tuos auskariukus - atrodytų 10 metų jaunesnė.

Mes per daug blizgame, per daug visko norime vienu metu, per daug dejuojame, - todėl ir esame nelaimingos. Nemokame džiaugtis savimi ir kitais. Dėl to ir velkamės uodegoj.

Kodėl varnos tapo tavo skiriamuoju ženklu?

Baltų pasaulėžiūroje paukščiai yra tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Lietuvių tautosakoje, įvairiose apeigose gandras, gegutė, kregždė laikomi šventais. Pavyzdžiui, balandis siejamas su vyriška siela. O varna, vienas iš archetipinių paukščių, atitinka mano sielos virpesius.

Varnos yra linksmos, išmintingos, plepios, jaunatviškos, ironiškos, ne per rimtai žvelgiančios į gyvenimą.

Apskritai mano darbuose yra labai daug baltiškų motyvų.

   

Kas įkvėpė kurti kolekciją?

Nuostabi Didžiosios Britanijos grupės "Tiger Lillies" muzika. Šie žmonės profesionalūs, teatrališki, įdomūs. Jų neįmanoma nepastebėti. Kiekvienas "Tiger Lillies" pasirodymas prilygsta teatrinei miniatiūrai. Mane pavergė sarkastiški dainų tekstai ir gera muzika. Buvau dviejuose jų koncertuose Vilniuje. Dažnai taip atsitinka, kad menininkus įkvepia menininkai.

Prieš keletą metų tau gimė ambicinga idėja tapti pirmuoju lietuvišku prekės ženklu, konkuruoti su tarptautiniais vardais!

To projekto dalis yra juvelyrikos namai YURGA Klaipėdoje. Tai sudėtingas procesas, suryjantis daug laiko,energijos. Kad vitrinoje sublizgėtų vienas žiedas, reikia daugybės pastangų. Dirba 10 žmonių, o aš esu orkestro dirigentas.

Visa galva pasinėriau į YURGA brendo kūrimą: reikėjo studijuoti rinkodarą, administravimą, verslo vadybą, - dalykus apie kuriuos neturėjau žalio supratimo. Dveji metai prabėgo ieškant komandos. Dabar suprantu, kad tai svarbiausia. Esu tiems žmonėms labai dėkinga.

Komanda tarptautinė?

Taip. Visa tai, kas yra daroma iš sidabro, gaminama Lietuvoje. Kas iš aukso ir brangiųjų akmenų - smaragdų, rubinų, briliantų, špinelių, safyrų, - Ispanijoje. Surasti labai gerus gamintojus - "Bvulgari", "Carera & Carera", "Tous", "Cartier" ir daugybę kitų įmonių Ispanijoje bei Italijoje truko daug laiko. Tam, kad jie sutiktų gaminti, reikėjo nemažai pastangų, rekomendacijų. Šių įmonių produkcija gaminama rankomis.

Ir koks viso to triūso rezultatas?

Labai aukštos kokybės juvelyrika. Beje, į papuošalus aš dedu tik sertifikuotus akmenis. Pavyzdžiui, deimantus perku iš deimantų biržos Antverpene.

Esi dalyvavusi daugybėje parodų, projektų, konkursų Lietuvoje ir užsienyje. Priklausai Ispanijos juvelyrų asociacijai ir kitoms profesionalių kūrėjų ir dizainerių sąjungoms. Tačiau "pramušti" naują prekės ženklą tikriausiai užvis sunkiau?

Konkurencija tarp Lietuvos juvelyrų nėra labai didelė. O Europoje, jei juvelyras nori išsilaikyti, turi surengti bent 4 parodas per metus. Su savo ženklu konkuruoju ne Lietuvoje, o užsienyje. Tai be galo sunku.Kai supratau, kiek daug pasaulyje yra aukštos kokybės juvelyriką kuriančių dizainerių, labai nuliūdau. Reikėjo laiko, kol atsirinkau, apmąsčiau ir... pasikėliau sau uodegą. Šis brendo kūrimas yra iššūkis visam gyvenimui.

Kokios naujausios papuošalų mados tendencijos?

Antri metai iš eilės yra madingi dideli papuošalai. Kvadratiniai, stačiakampiai. Madingas raudonas auksas,netikėti deriniai: stiklas su auksu, briliantai su stiklu ar kalnų krištolu. Madingi gyvūnų inkliuzai. Ačiū Dievui, barokas pamažu traukiasi. Mada keičiasi du kartus per mėnesį, tad pasakysiu banaliai - reikia žiūrėti į tai, kas tau labiausiai tinka. Žymioji Anna Wintour yra pasakiusi: "Šiais laikais vienintelis dalykas yra nemadingas - būti madingam."

Esi sukūrusi daugybę papuošalų Lietuvos ir užsienio pramogų pasaulio žvaigždėms, visuomenės veikėjams. Tavo autorinių kūrinių galima rasti Madrido, Kopenhagos, Rygos parduotuvėse. Kokie žymūs žmonės yra įsigiję tavo kūrinių?

Mano kurtus auskarus su chrizoprazais yra įsigijusi Ispanijos princesė Leticija.

Koks yra tavo kūrybinis moto?

Grožis slypi paprastume.

Esi itin užsiėmusi moteris ir dešimtmečio Nojaus, ketverių metukų Luko mama.

Auginu labai judrius ir kartais labai kaprizingus berniukus. Mes, moterys, esame tokie gyvūnai aštuonkojai, kurie viską suspėja, viską gali. Galime vienu metu apie penkis dalykus galvoti. Šiaip, jei tik galėčiau, turėčiau daug vaikų... Siekti karjeros turint vaikų - nelengva. Tačiau aš nugaroje turiu tokį motoriuką, kuris man neleidžia nuleisti rankų.

 

Prieš kelis mėnesius išsikraustei gyventi į Vilnių.

O, tai ilga istorija... Mes vis važiavome, važiavome į tą Vilnių, ir štai kažkaip vieną dieną viskas savaime susiklostė. Susiradome butą, studiją ir vaikams mokyklas. Išvykome per kelias dienas. Mano vyras dūsta kaime. Jis - didelių miestų žmogus. O aš - nesvarbu, kur gyvenu. Svarbu, kad širdyje esu tikra klaipedietė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder