Kailiniai: amžina vertybė permainingame mados pasaulyje

Kailiniai: amžina vertybė permainingame mados pasaulyje

Trapumas, grakštumas, prabanga. Žvelgdami į garsiausių pasaulio dizainerių 2013 m. rudens - 2014 m. žiemos sezono kolekcijas, drąsiai galime teigti, jog viršutinių drabužių spintoje ir vėl lyderiauja kailis. Ne tik kailiniai paltai, bet ir suknelės, sijonai, ypač - striukės bei liemenės. Kailių detalės puošia rankines, rankas ir netgi plaukus... 

Bendros tendencijos

Šį sezoną prabangūs kailio apsiaustai, besidriekiantys pažeme, užleidžia vietą kur kas subtilesnei klasikai: puskailiniams bei modeliams iki kelių vidurio. Kirpimo fasonai - įvairiausi: ir tiesūs, ir trapeciniai, ir netgi X formos silueto, akcentuojantys ploną liemenį. Kiekvienai moteriai - pagal jos figūros pranašumus.

Viena ryškiausių praėjusių mados savaičių tendencijų - sabalo ir audinių mantijos, sujuostos diržu. Jų ilgis taip pat siekia kelius.

Daugelis dizainerių savo kolekcijoms sukurti panaudojo lapių, usūrinių šunų, lamų, meškėnų, audinių, sabalų kailius.

Mados viršūnė - ilgos liemenės

Dizaineriai šiam sezonui būtinai rekomenduoja įsigyti trijų ilgių kailines liemenes: iki talijos, iki klubų vidurio ir siekiančią kelius. Garsiausi mados namai jas pasiuvo neužsegamas. "Marni", "Badgley Mishka", "Lorenzo Riva", "Philipp Plein" ir "Vera Wang" kolekcijose sagas ar užtrauktuką pakeitė diržas su didele įmantria sagtimi.

Kita įdomi tendencija - "dryžuotos" liemenės: jų faktūra aiškiai padalyta į linijas - tiek plonas, tiek storas, tiek vertikalias, tiek horizontalias, tiek įstrižas, tiek visas kartu...
Liemenės taip pat gali būti susiūtos iš keleto kailio rūšių, kaip antai "Alice&Olivia", "J.Mendel" ir "Josie Natori" kolekcijose. O štai mados namai "BCBG Max Azria", "Altuzarra" ir "Balenciaga" pademonstravo modelius, sudarytus iš paprastų geometrinių raštų ir kontrastinių jų spalvų.

Su kokiais drabužiais derinti kailinę liemenę?

Šis efektyvus gaminys puikiai dera kone su visais moters garderobo elementais. Išbandykite variantą su dalykinio kostiumo kelnėmis, klasikinio silueto suknele, golfu bei džinsais.  

Paltai su kailio apvadais

Tai tikrų tikriausias 2013-2014 m. rudens ir žiemos sezono hitas! Ultramoderni tendencija - kailio apvadas palto apačioje. Beje, ji gali prasidėti ir nuo liemens arba klubų.

Pelerinos, boa, bolero...

Pečius dengiantys trumpi apsiaustai, pelerinos ir bolero, su rankovėmis ar be jų šiuo metu ypač populiarūs ir byloja prabangią klasikinę eleganciją. Tinka ir iškilmingo vakaro, ir dienos metu, puikiai saugo nuo šalčio bei pabrėžia moteriškumą. Madingi tiek natūralūs atspalviai, tiek ryškios spalvos - tamsi indigo, kobalto mėlyna, švelniai oranžinė, ryškiai raudona...

Dauguma dizainerių rekomenduoja spalvas derinti kontrasto principu, tačiau 2013-2014 m. rudens ir žiemos drabužių kolekcijose esama ir kitokių variantų. Ypač prabangiai atrodo šviesus drabužis ir tamsus arba ryškios spalvos kailis.

Švarkeliai, palaidinės, liemenės

Daugelyje pasaulio mados namų kolekcijų galime pamatyti palaidinių iš kailio. Jos atidengia pečius arba apnuogina rankas ir tuo  moterį daro paslaptingą, gundančią, bet kartu - natūralią. Kailiu dekoruoti švarkelių - striukių, suknelių rankogaliai suteikia drabužiui jaukumo ir subtilios prabangos.

Kailinės suknelės

Mados gurmanės, nevengiančios radikalumo, šį sezoną, be abejonės, rinksis suknelę iš kailio. Madinga pieno arba viščiuko gelsvumo spalva pabrėš jūsų jaunatvę ir trapumą, o sodri granatų sustiprins fatališkos moters įspūdį.

Šalikai ir goržetės

Elegantiški ilgi ir trumpi kailio šalikėliai primena 19-20 amžių sandūrą: jie sudaro prabangaus stilingumo įspūdį ir todėl labiau tinka vakaro metu nei eilinę dieną darbo vietoje. Šiuolaikinė mada, veikiama žaliųjų judėjimo, susilaiko nuo tokio natūralizmo kaip gyvūno kailis su snukiu, letenomis ir uodega, tačiau kailinis šalikas tikrai papuoš ir jūsų suknelę, ir paltą...

Leiskite kailiui kvėpuoti

Kaip saugoti ir prižiūrėti šį brangų grožį, kad po metų kitų jis mūsų nenuviltų? Patarimo klausiame odinių ir kailinių drabužių salono savininko UAB "Cronus" vadovo Vyganto Egidijaus Vaitonio.

Iš ko pažinsi gerus kailinius? Kas lemia jų  kokybę?

Faktas, kad per pastaruosius dvejus metus kailiniai ne pigo, o tik brango (apie 70 proc.), išryškino tendenciją, jog daugelis klientų nori įsigyti ir dėvėti ilgaamžį aukštos kokybės gaminį, kitaip tariant - kailinius visam gyvenimui. Dažniausiai tai yra audinės kailiniai. Tačiau potencialius klientus iš karto norisi įspėti, jog kalbu ne apie audines, auginamas ir prastai šeriamas Kinijoje; šių žvėrelių kailis silpnas, naudojant tam tikras apdirbimo technologijas jis dar ir specialiai ištempiamas, tad per tokius kailinius vėjai pučia kiaurai, o po metų kitų jie apskritai praranda prabangią išvaizdą.

Vartotojui svarbu žinoti, kad kailinių kokybę lemia ne tai, kur jie pasiūti - Rumunijoje ar Honkonge - bet labiau tai, kur užauginta žaliava. Šiuo atveju rekomenduočiau pasitikėti Skandinavija, Vokietija, Pietų Amerika.

Mėgstantiems kailį arba norintiems sužinoti,kas yra tobulas kailis, būtina atsiminti tokius gamintojų vardus kaip vokiečių firmos "Christ",  kuri yra numeris vienas pasaulyje, bei "Manakas" - lyderė tarp kailinių gamintojų Europoje.

Kuo natūralūs kailiniai pranašesni už  sintetinius?

Natūralus kailis yra geros sveikatos prielaida, mat žmogus kvėpuoja ne tik nosimi ar burna, bet ir visu kūnu. Rekomenduočiau atsisakyti ne tik sintetinių drabužių, įskaitant žiemos sezono gaminius; patarčiau atkreipti dėmesį ir į pamušalą - jis taip pat turi būti natūralaus audinio.

Kaip gražu pažiūrėti į baltus kailinukus kataloge, tačiau kaip ilgai jie išbus balti, ypač - lietingoje Klaipėdoje?..

Atskleisiu paprastą kailinių priežiūros paslaptį: sumirkykite skepetaitę "Zippo" benzinu ir tris minutes valykite išteptą vietą. Fantastiška priemonė! Neseniai viena klientė atėjo pas mane išsigandusi, verkdama, mat ant savo baltų kailinukų užvarvino raudono žvakės vaško. Su "Zippo" benzinu viską sutvarkėme per kelias minutes.

Bendra ir esminė natūralių kailinių priežiūros taisyklė - kuo dažniau juos dėvėti, kitaip tariant - leisti jiems kvėpuoti grynu oru. Kuo dažniau jie "išeis į lauką", tuo bus gražesni. Natūralus kailis drėgmės nebijo - kaip ir žvėreliai miške. Jie bijo deguonies trūkumo ir saulės.

Sakote, vasarą jų verčiau nedėvėti?

(Juokiasi) Kodėl gi ne? Kai lankiausi Italijoje, mačiau, kaip mielai italų moterys dėvi audinių kailinus vasarą. Reikalas tas, kad kailis ne tik šildo - jis išlaiko žmogaus kūno temperatūrą. Ne veltui dykumos žmonės dėvi kailines kepures, kad galva neperkaistų. Svarbu nelaikyti jų ilgai saulėje, tarkim, išnešus visai dienai į balkoną (kad išsivėdintų) ir pan.

Ar kailiniai populiarūs tarp vyrų ir jaunimo? Kokius modelius ir kailius jie renkasi?

Taip, vyrai noriai dėvi kailinius, ypač avikailio (mutono), kuris be galo palankus Klaipėdos orams. Patikimi gamintojai garantuoja ne tik nepriekaištingą kokybę, tačiau siūlo ir įvairiausių modelių - jauniems ir solidiems, liekniems ir apkūniems žmonėms. Jaunimas pas mus lengvai atranda stilingą, originalų fasoną. Jei kalbėsime apie bendrąsias mados tendencijas, pastebėjau, kad kailiniai iki žemės nebėra labai populiarūs, mieliau renkamasi žemiau kelių.

KAS MADINGA?

* Nevenkite šviesų atspalvių, ypač - baltos. Šį sezoną tai spalva karalienė. Žinant kailinių priežiūros taisykles, jūsų pasirinkimas tikrai nesukels problemų.

* Šį sezoną itin madingi A silueto natūralių atspalvių kailiniai, taip pat trumpi kailio gaminiai - bolero, pelerinos ir pan.

* Jaunoms merginoms dizaineriai rekomenduoja trumpo plauko kailinukus ar puskailinius, o labiausiai - įvairaus ilgio liemenes.

* Kailinius madinga juosti plačiu sidabro spalvos diržu.

* Kailis, nudažytas tamsiai mėlyna kobalto, indigo, sodriai raudona spalva šį sezoną -  mados olimpe.

SPECIALISTO KOMENTARAS

Kailis ne tik šildo

Kailių ir lino namų "Eksa" direktorius Edvardas Vitkauskas

Lietuvių gamintojai pasaulio kontekste turi susikūrę gerą vardą: pasižymi aukštos kokybės kailių produkcija ir žengia koja kojon su naujausiomis mados tendencijomis. Pavyzdžiui, mūsų įmonė didžiąją dalį gaminių eksportuoja į Rusiją - šalį, kurioje apie kailius tikrai daug išmanoma ir kur jie ypač vertinami. Mūsų braižas - moderni klasika ir nuosaikus originalumas.

Kailiniai visuomet buvo ir dabar yra prabangos prekė. Daugelis vartotojų ją laiko protinga investicija. Beje, Lietuvoje kailiniai vis dar laikomi vien "apsauga" nuo šalčio, o štai Europoje, ypač Italijoje, tai patogus, lengvas drabužis, malonus dėvėti ir esant 15 laipsnių šilumos.  

Ar galima įsigyti kailinius visam gyvenimui? Priklauso nuo rūšies. Kiekviena rūšis turi savo sąlyginį dėvėjimosi ciklą, pavyzdžiui, ūdros kailis - apie 21 metus (Europoje uždrausta prekiauti), bebro - apie 18, audinės ar sabalo - apie 15 metų. Mes daugiausiai produkcijos siuvame iš bebro kailio.  

Natūralių kailinių priežiūra yra minimali, jeigu kailis - geros rūšies, o iš jo pasiūtas drabužis - žinomo gamintojo. Tuomet pakanka kas keletą metų išvalyti, pašukuoti, ne sezono metu laikyti specialiuose maišuose. Kailiniai - natūralus produktas, jie "kvėpuoja", turi savo riebalinį sluoksnį. Juos galima būtų palyginti su odiniais batais, mat lietuvaičiai jau perprato, ką reiškia avėti natūralios odos batus ir "sintetiką"... Todėl niekam nepatarčiau pirkti kailinių turguje, nes dažnai pasitaiko apgavystės atvejų, o pretenzijų pareikšti nėra kam...

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder