Kvėpinimosi menas

Kvėpinimosi menas

Stebuklinga galia, esanti mažajame kvepalų flakone teikia malonumą ne tik tam žmogui, kuris jais naudojasi, bet ir jį supantiems. Geri kvepalai padeda pasijusti žavingiems, o jų pirkimas kelia nuotaiką.

Bet yra tam tikras kvepalų parinkimo, dovanojimo bei jų "dėvėjimo" protokolas, kurio nevalia pažeisti, ir kuris padeda orientuotis kvepalų pasaulyje.

Kvepalų atsiradimo istorija

Žodis "parfumerija" palyginti yra nesenos kilmės, jis pradėtas vartoti tik XVI amžiuje. Išvertus iš lotynų kalbos, "fumos" reiškia rūkymą, garavimą, o pats žodis "parfumerija" reiškia oro aromatizaciją spaudimo dėka.

Iki to laiko buvo žinomi tik kvepiantieji balzamai bei smilkalai. Senaisiais laikais jais prekiavo Egiptas, Sirija, Babilonija, Indija ir kitos šalys, kurios gamindavo aromatinguosius produktus - muskusą, ambrą, mirą, rožių vandenį.

Tuo tarpu senojoje Graikijoje buvo populiarūs balzamai pagaminti iš medžio dervos sumaišytos su aliejais, gautais iš gėlių.

Arabai į parfumerijos pasaulį įnešė pagrindinį indėlį - spirito atradimą, be kurio šiuolaikinė parfumerija net neįsivaizduojama. Ši arabų spirito distiliavimo technologija XI amžiuje pateko pas prancūzus ir davė pradžią prancūziškiems kvepalams.

XV amžiuje Paryžius tapo pasaulinio garso parfumerijos sostine, o to meto prancūzų karaliaus rūmų etiketas griežtai reikalavo, kad visi dvariškiai naudotų kvepalus, kosmetiką ir aromatinius aliejus.

Kvepalai ar tualetinis vanduo?

Aromatai pagal koncentraciją skirstomi į kvepalus (parfum extrait), parfumuotą vandenį (eau de parfum, parfum de toilette, esprit de paifum, eau de parfum), tualetinį vandenį (eau de toilette), odekoloną.

Kvepalai skirti vakariniams priėmimams. Užtenka kelių lašelių ant pulsacijos vietų - smilkinių, per alkūnių sulenkimą, riešus, raktikaulį, kulkšnis. Kvepalai suteikia ilgalaikį kvapą.

Jis išsilaiko net iki aštuonių valandų.

Parfumuotas vanduo tarsi specialiai buvo sukurtas verslo žmonėms.

Jis netrikdo aplinkinių, laikosi ilgiau nei tualetinis vanduo - apie 4-5 valandas, todėl parfumuotu vandeniu patartina naudotis du kartus per dieną.

Nedidelį kiekį parfumuoto vandens galima užlašinti ant odos arba drabužių, išskyrus šilką, kailį ir perlus.

Tualetinį vandenį tinka naudoti rytais ir idealiai tinka progomis. Tualetinis vanduo neturi patekti ant odos, jis purškiamas tik ant drabužių.

Odekolonai skirti odai gaivinti ir dezinfekuoti. Tai pigiausias iš visų aromatų.

Parfumuoti gaminiai pagaminti JAV dažnai vadinami Cologne.

Jie prilygsta prancūziškiems parfumuotam arba tualetiniam vandeniui. Cologne galima tepti ant odos ranka.

Aromato parinkimo taisyklės

Aromatas, kuris jaudina sielą, - paprasčiausias ir tyriausias iš visų žinomų gyvenimo džiaugsmų, kuris palieka keistą laimės pojūtį. Mokėjimas naudotis kvapais yra tikras menas.

Visus kvepalus galima suskirsyti į kategorijas pagal jų naudojimą. Įvairiose situacijose naudojami skirtingi kvapai - darbe, namie, teatre, romantiškame pasimatyme, gamtoje ir sporto klube. Tai susiję su žmogaus išoriniu ir vidiniu pasauliu.

Išorinio pasaulio kvapai orientuoti į susitikimus su žmonėmis: darbo aromatas; susitikimo su draugais aromatas; pietų/teatro aromatas; pasimatymo aromatas; kokteilio/vakarėlio aromatas; atostogų/poilsio aromatas.

Klaida - vienas kvapas

Renkantis kvapą reikia atsižvelgti į visas gyvenimo aplinkybes: amžių, ūgį, svorį, odos ir plaukų spalvą, įpročius, temperamentą, specialybę, aprangos stilių.

Dažna klaida renkantis kvapą - pasirinkti vieną kvapą ilgam, kad visi laikytų jį Jūsų asmeniniu kvapu. Priklausomai nuo oro, veiklos sferos ar asmeninių pasikeitimų turėtų keistis ir prioritetai aromatams.

Perkant kvepalus nereikia pamiršti fiziologinių procesų. Yra ryšys tarp plaukų spalvos ir odos savybių: tamsiaplaukių žmonių oda dažniausiai būna riebi, o šviesių ir rausvų plaukų savininkų oda šviesi ir plona.

Kuo oda blyškesnė, tuo ji sausesnė ir tuo greičiau aromatinės medžiagos garuoja nuo odos paviršiaus. Tamsiaplaukių oda geriau išlaiko ir išsaugo kvapus.

Įvairiais metų laikais verta rinktis skirtingus aromatus. Nepamirškite, kad kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo atsargiau reikia naudotis parfumerija ir pasirinkti citrusinius, vaisinius ar jūrinius aromatus.

Žiemą tinka "kailinės" kompozicijos - šiltos, rytietiškos, kurios puikiai "skamba" ant kailinių.

Pagalvokite ir apie temperamentą. Sportiškai, energingai ir pasitempusiai moteriai daugiau tinka citrusiniai, skaidrios gėlinės-vaisinės kompozicijos.

Pragmatikėms įdomesnis atrodys gėlinis-medinis aromatas arba madingas lengvas šipras. Stilingos susidomės spindinčiais ultra šiuolaikiniais aromatais.

Švelnios, romantiškos intuityviai pasirinks minkštą arba skaidrų gėlinį aromatą. Ne mažiau dėmesio reikia skirti ir vyriškai parfumerijai.

Sportiškam ir dinamiškam labiau tiks jūriniai, citrusiniai su kandžiom žėrinčių prieskonių natom. Romantikui geriau pasirinkti medžio ir prieskonių aromatą.

Su verslo žmogaus įvaizdžiu gerai susilieja aromatas su tabako niuansais arba karčiai aitriu išdirbtos odos atspalviu.

Kada yra per daug?

Prieš purškiant ar tepant kvepalus, paklauskite savęs, ar tinkamai "dėvite" kvepalus. Jeigu kvapas pirmiau Jūsų įžengia į kambarį ir dar ilgai lieka Jums išėjus, tai gali trikdyti ir erzinti aplinkinius.

Kiekvienas žmogus turi savo asmeninį apibrėžtą kvapų ratą, kuris yra ištiestos rankos nuo kūno ilgio.

Kvapas vienas svarbiausių asmeninių pranešimų, todėl visi, kas yra už Jūsų asmeninio kvapų rato, neturi nieko užuosti ir jausti.

Užteptų ar užpurkštų kvepalų poveikį galima pajusti po kelių minučių.

Tačiau po pusvalandžio kvepalų ant savęs nebeužuosite. Bet tai nereiškia, kad aplinkiniai Jūsų aromato kvapo neužuos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder