"Moterys turi daug drabužių, bet nesugeba jų suderinti"

"Moterys turi daug drabužių, bet nesugeba jų suderinti"

Šiuo metu plaukų stilistu dirbantis vienas stilingiausių uostamiesčio vyrų Olegas Berezinas teigia, jog visa, kas susiję su grožiu, mada ir stiliumi, jam nepaprastai įdomu. "Eidamas į susitikimą persirengiau gal kokius tris kartus, kol galų gale sau įtikau", - šypsosi profesionalaus stilisto diplomą turintis vyras, su kuriuo kalbėsimės apie stilisto darbą ir naujausias 2011 metų pavasario tendencijas.

Olegas pasakoja neseniai grįžęs iš Londono, kur studijavo stilisto profesijos subtilybes.

"Visas solidžių dėstytojų iš užsienio dėstomas teorines paskaitas mes jau buvome išklausę Lietuvoje, tad Londone teko patirti linksmąją dalį - praktiką.

Olegas Berezinas

Mano užduotis buvo parinkti kelis ansamblius - vakarinio ir laisvalaikio garderobo - dviem moterims: jaunai, lieknai ir aukštai merginai, taip pat šiek tiek vyresnei, žemesnei ir apkūnesnei moteriai. Taigi aš, turėdamas tam tikrą pinigų sumą, viename iš prabangių prekybos centrų turėjau jas aprengti nuo galvos iki kojų.

Sekėsi puikiai. Dėstytoja gyrė mane už neribotą fantaziją, - įspūdžiais dalijosi Olegas. - Galbūt ir dėl to, kad pasiūla Londone - neįtikima. Tiek pačiame Londone, tiek tame prekybos centre - viskas itin kruopščiai suskirstyta: čia - drabužiai jaunimui, čia - vyresniojo amžiaus -monėms, čia - iš natūralaus pluošto, kitur - sintetiniai.

Vos keturias dienas pabuvęs Londone aš jau galėjau orientuotis, kur ir kokių drabužių ir aksesuarų galima rasti.

Klaipėdoje nėra nei rinkos, nei pasiūlos, nei paklausos, todėl sudaryti gerą garderobą beveik neįmanoma. Žinoma, kai kas pasakytų, kad madingai galima atrodyti ir apsirengus nebrangiais drabužiais. Tiesa. Galima. Bet tuomet turi būti gausus drabužių ir daiktų pasirinkimas. O to mes čia, deja, neturime. Uostamiesčio parduotuvėse nėra iš ko rinktis.

Aš esu drabužių maniakas. Todėl nepaprastai mėgstu sėdėti kokioje nors Londono kavinėje ir stebėti praeinančius žmones. Žiūriu ir vis negaliu atsistebėti ten gyvenančiais stilingais žmonėmis. Kiek įvairiausių stilių. Kirpimų. Kokia gausa ir deriniai", - žavėjosi stilistas.

Vyras liko sužavėtas ir Londonu. "Norėčiau kada nors padirbėti ten stilistu. Dalyvauti ruošiantis fotosesijoms, vaikščioti su klientais po parduotuves, sudarinėti jiems garderobą, galiausiai bendrauti su kitokio mentaliteto žmonėmis, - svajoja įvaizdžio meistras.

- Taip, aš čia turiu savo klientų ratą, tačiau uždirbami pinigai man nėra pati didžiausia vertybė. Didžiausios vertybės - nauji tikslai ir saviraiška. Juk būtent Londone ar kuriame nors iš didžiųjų megapolių gyvenančių žmonių požiūris į madą, stilių yra kardinaliai kitoks nei čia gyvenančių. Tai imponuoja. Manyčiau, kad gyvenant ir dirbant Londone man atsivertų nemažai galimybių, iššūkių. O adrenalino jau norisi..."

Stilisto darbas su klientu

1. Iš pradžių įvaizdžio meistras susipažįsta su kliento įpročiais, asmenybe, gyvenimo būdu. Stengiasi suvokti, kiek laiko klientas praleidžia darbe. Ką jis veikia laisvalaikiu. Koks jo darbas - aktyvus ar pavyvus. O gal jis dirba laisvu grafiku. Kur klientas dirba - biure, parduotuvėje, kūrybiniame kolektyve. Kas jis - direktorius, vidutinės grandies vadovas ar tarnautojas. O gal išvis niekur nedirba.

2. Tuomet stilistas atlieka reviziją - tiesiogine to žodžio prasme - kliento spintoje.

Pasak Olego, didžiausia ir dažniausia moterų bėda ta, kad jos, nors turi begalę gražių drabužių ir aksesuarų, -nesugeba jų suderinti. "Dėl to dažniausiai neatrodo stilingai", - apgailestauja profesionalas.

3. Stilistas padeda moterims ir vyrams susiorientuoti visoje stilių, spalvų ir formų įvairovėje.

Viskas, kas klientui netinka, - pašalinama iš spintos.

Tuomet išskiriami baziniai drabužiai, tarkime, sijonas, dvi suknelės, pora kelnių, pora džinsų ir pora švarkų. Tuomet prie jų priderinami kiti drabužiai ir aksesuarai.

4. Jei ko nors trūksta, kartu su užsakovu stilistas keliauja į parduotuves ir renka naujus daiktus tam, kad galėtų užbaigti vieną ar kitą vadinamąją "kapsulę" (ansamblį).

Dažniausiai žmogui sudaromos 5 - 7 "kapsulės". Jas, keisdamas palaidines, marškinius, batus, diržus, rankines ar batus, klientas gali vilkėti nesukdamas sau galvos. Iš tų 5 -7 kapsulių žmogus gali be vargo suformuoti iki 20 skirtingai atrodančių ansamblių.

5. "Geras stilistas jums patars visus tuos derinius nusifotografuoti. Juk tai taip patogu: pasižiūrėjai į vieną iš nuotraukų - ir apsirengei", - sufleruoja O. Berezinas.


Apie 2011 m. pavasario mados tendencijas stilistas papasakos kitą šeštadienį.

"Aš esu drabužių maniakas, todėl nepaprastai mėgstu sėdėti kokioje nors Londono kavinėje ir stebėti praeinančius žmones..." - sako profesionalus stilistas Olegas Berezinas. Se 12- 4.

KLASIKA. Viskas čia gerai. Klasikinė rankinė. Klasikinis drabužių stilius. Viskas tarpusavyje dera. Klasika nei madinga, nei ne. Tačiau šiam pavasariui ir vasarai aš pasiūlyčiau įsigyti delninukę. Ji bus labai madinga. Deja, nuotraukoje nematau batų, todėl negalėčiau tvirtinti, kad ji iki galo susiderinusi. Tačiau moteris aprengta gerai. Plačios kelnės šią vasarą taip pat bus madingos. Taip pat ir visų šviesių atspalvių drabužiai. KLAIKU. Nesuprantu, o kam čia tas diržas? Su tokiomis klumpėmis tiktų tik po tvartą vaikščioti. Tiesa, langeliai šio pavasario sezoną bus madingi, bet stambesni. Ir prie ko čia juodos pėdkelnės? Jei mergina norėtų apsirengti kaimišku stiliumi, tai juodos pėdkelnės čia tikrai netiks. Tiktų šviesios. Tačiau jei ji avi įsispiriamas klumpes - kojinių nereikėtų mūvėti.

TOPAS. Plisuotas sijonas šį pavasarį ir vasarą - topų viršūnėje. Kaip ir sijonas žemiau kelių. Tačiau švarkas paverčia moterį maišu. Jis nepabrėžia gražios figūros, o kabo kaip ant pakabos. Bet spalvų paletė - madinga. Taigi merginai reikėtų tik pakeisti švarko formą ir ilgį, priderinti tinkamą palaidinę ir tinkamą dirželį. Ir bus tobula! NEDERMĖ. Klasikinis paltas. Klasikinės stilingos kelnės. Tad kam į galvą šovė prie jų derinti džinsinius marškinius? Mano supratimu, jie čia išvis netinka. Džinsiniai marškiniai tinka tik prie jos batų. Bet tuomet jai reikėtų kaubojiško švarkelio, o ne klasikinio palto.


NEBEMADINGA. Dabar militaristinis stilius, arba "glamūrinis rokas", nebemadingas. Ateinančio sezono moteris - romantiška. Bendras įvaizdis puikus, švarkas ir kelnės dera, kaip ir batai - moteriški, bet gruboki, su kniedėmis. Tik diržą nuimčiau.

NEMADINGA. Petnešos 2011 m. pavasarį ir vasarą nemadingos. Ką ji galėtų dėvėti prie tokių siaurų džinsų, negaliu atsakyti, nes nematau jos krūtinės.


NESUSIPRATIMAS. Rankinė baisi. Džinsai baisūs. Ir kam tas celiulito raštas ant džinsų? Ką aš čia pirmiausiai padaryčiau? Pakeisčiau plaukų spalvą. Ji turėtų būti neabejotinai tamsesnė. Ir tik paskui imčiausi jos stiliaus.
KLAIKU. Boba iš kaimo. Atrodo klaikiai. Pagal spalvų paletę viskas puiku - 2011 metų madų tendencijos viršūnė yra gėlėtas audinys ir ryškios spalvos. Be to, batuose yra kelios spalvos, madingi dirželiai. Bet kostiumo medžiagos tekstūra - baisi. Ji lyg "klijonkė", kuria mūsų močiutės klodavo stalus. Mergina vilki kostiumėlį, kuris tiktų dėvėti tik lietui lyjant. Ne daugiau. Tačiau jei, pavyzdžiui, parinktumėme jai kitokios medžiagos sijoną, - viskas pasikeistų. Šiaip švarkas, pasiūtas iš tokios medžiagos, galėtų būti, jis gražus. Prie jo priderinčiau madingą lengvesnį, krintančios medžiagos sijoną. Jis turėtų būti kiek žemiau kelių.  Apie 2011 m. pavasario/vasaros mados tendencijas pokalbį su stilistu pratęsime kitą šeštadienį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder