Visa tiesa slypi aksesuaruose

Visa tiesa slypi aksesuaruose

Šį kartą vyrų skiltyje kalbėsime apie aprangą, juk per šventes jūs turėsite pasipuošti ir atrodyti nemažiau įspūdingai nei jūsų moterys.

Vyrams stilius, mada ir išvaizda rūpi ne ką mažiau nei dailiajai lyčiai, o mados pasaulis žavi siūlydamas pačias įvairiausias naujoves ir aksesuarus, tad jame pasiklysti labai lengva. Taigi rinktis aprangą ir aksesuarus, detales reikia labai atsargiai ir atsakingai. Sakoma, kad žmogus pirmiausiai sutinkamas pagal rūbą, ir tai yra tikra tiesa, nes jūsų apranga apie jus pasako labai daug.

Dizaineris Seržas Gandžumianas išskirtinai „Laisvalaikiui“ sutiko pasidalyti stiliaus patarimais ir įžvalgomis.

Marškiniai

Vyriški marškiniai yra gana subtilus dalykas, nes marškiniai tai nėra tik marškiniai. Tai yra audinys, kokybė, apykaklės forma, rankogaliai, net peltakių tankumas ir t.t. Marškiniai gali būti skirti dėvėti kasdien darbe arba laisvalaikiui, taip pat gali būti šventiniai, proginiai. Proginiai visuomet skiriasi nuo taip vadinamų ofisinių marškinių savo, ypatinga kokybe ir prabangesniu audiniu. Jie gali būti šilkiniai arba iš speciaus apdorojimo medvilnės, kuri turi šiokį tokį blizgesį. Proginiai marškiniai būtinai turi būti su sąsagomis, čia yra būtinas atributas.

Marškinių madas ir kokybę diktuoja Italai ir Anglai, tad protingiausia būtų vadovautis jų siūloma stilistika tiek renkantis marškinius dėvėti darbinėje aplinkoje, tiek verslo susitikimuose ar tam tikromis progomis. Deja, Lietuvoje aprangos kokybės ir stiliaus derinimo tradicijos gana silpnos.

Aprangos ansamblis

Derinant visą aprangos ansamblį reikia ir aksesuarų. Jeigu kalbėtume apie aprangą, skirtą šventiniam vakarui, marškiniai turi būti su sąsagomis, kurių, beje irgi yra įvairių rūšių, tad reikėtų turėti kelis variantus. Prie marškinių derinamas ir kaklaraištis, peteliškė arba kaklaskarė. Kostiumas, žinoma, tamsių spalvų, solidus, klasikinis. Vyrams beveik būtinas aksesuaras yra laikrodis, tačiau juos irgi rekomenduojama turėti kelis, nes vienas laikrodis tikrai netiks prie kiekvieno aprangos ansamblio. Jeigu nėra pinigų geram, brangiam laikrodžiui, nieko tokio. Kartais galima visai apseiti be laikrodžio, nes visi turime mobiliuosius ir rasime laiką ten. Laikrodžio nedėvėjimas taip pat gali būti tam tikras stilius. Arba galima prikti minimalistinės stilistikos laikrodį, juodai balto apvalaus ciferblato, juoda arba tamsiai ruda apyranke, kad jis atitiktų klasikinius stiliaus kanonus.

Laikrodis

Jeigu tik yra galimybė, laikrodį reikia derinti ne tik prie aprangos, bet ir prie progos, kuriai ruošiatės. Savaitgalį galima dėvėti ryškesnį, labiau stilizuotą laikrodį ir tai gali būti jūsų aprangos ansamblio ryškiausia detalė. Vidutinių pajamų arba dėmėsio centre nemėgstančiam būti verslininkui laikrodį reikėtų derinti prie klasikinio kostiumo. Nors laikrodis dabar jau laikomas atskiru aksesuaru, bet visiškai jo nederinti prie aprangos negalima. Reikia pasirinkti, ar norite jį akcentuoti, ar norite, kad jis įsilietų į bendrą vaizdą. Kadangi vyriškas laikrodis neretai yra su odine apyranke, jį reikėtų derinti prie batų arba prie odos spalvos, nors, kaip ir minėjau, šiandien jau kartkartėmis to galima ir nepaisyti. Laikrodį nebūtina prikti labai brangų, tiesiog jis turi būti kokybiškas, gražus ir stilingas. Taip pat siūlau nepamiršti, kad laikrodis yra jūsų socialinio statuso geriausias rodiklis.

Kuo skiriasi B.Obamos ir A. Putino laikrodžiai

Kadangi aksesuarai ir apranga skleidžia tam tikrą informaciją apie žmogų ir jo statusą, tad juos verta rinktis atidžiai. Labai paprastas pavyzdys: Barakas Obama nešioja laikrodį, kuris kainuoja kelis šimtus dolerių, taip parodydamas, jog yra arčiau vidutinės klasės, o A.Putinas – už keliasdešimt tūkstančių dolerių, paryškindamas savo ypatumą. Ryškus skirtumas. Taigi aksesuarai parodo žmogaus mentalitetą, tam tikrą verslo, o šiuo atveju politinę etiką ir panašiai. Galima sakyti, kad aksesuarai nemeluoja, pagal juos daug galima sužinoti apie žmogų, galima net suprasti iš kokios jis šalies kilęs. Tikra tiesa, kad viskas slypi detalėse, tad žmogus gali turėti puikiai pasiūta kostiumą, tačiau gali stipriai prašauti rinkdamasis laikrodį ar kaklaraištį.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder