G. Landsbergis mato Kremliaus režimo silpnėjimo ženklą

G. Landsbergis mato Kremliaus režimo silpnėjimo ženklą

Masiniai protestuotojų sulaikymai šeštadienį Rusijoje vykstančiose demonstracijose yra Kremliaus režimo silpnėjimo ženklas, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Savo įraše socialiniame tinkle „Twitter“ šeštadienį ministras paragino V. Putiną paleisti sulaikytuosius, tarp kurių yra ir prieš savaitę sulaikyto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno žmona. 

„Taikių protestuotojų, įskaitant Juliją Navalnają, sulaikymas ir areštas yra tolesnis silpnėjančio režimo ženklas. Kontrolė slysta, pone Putinai. Paleiskite savo žmones“,– „Twitteryje“ šeštadienį paskelbė G. Landsbergis.

Rusijoje policija šeštadienį sulaikė dešimtis protestuotojų, Kremliaus kritiko A. Navalno šalininkams išėjus į gatves po jo raginimo protestuoti prieš prezidento Vladimiro Putino režimą.

Masinius protestus paraginęs surengti aktyviausias V. Putino kritikas praėjusį savaitgalį grįžo į Maskvą kelis mėnesius praleidęs Vokietijoje, kur buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Jis buvo sulaikytas Šeremetjevo oro uoste ir nugabentas į tardymo izoliatorių.

A. Navalno areštas sulaukė aštrios Vakarų reakcijos, JAV, Europos Sąjunga, Prancūzija ir Kanada paragino paleisti opozicionierių, ES tarsis dėl sankcijų už sulaikymą atsakingiems asmenims.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder