Ministrė apie „CityBee“: kol kas nesiūloma keisti banko kortelių
Ministrė apie „CityBee“: kol kas nesiūloma keisti banko kortelių

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska sako, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo.

„Šiandien, kiek žinome, yra (nutekinti – ELTA) vardas, pavardė, asmens kodas. Turime klausimų ir dėl vairuotojo pažymėjimo, tačiau, kaip suprantame, „CityBee“ tokių duomenų tikrai neturėjo, bent jau kopijų, tai yra mes kalbame tik apie vairuotojo pažymėjimo numerį ir apie galiojimo datą“, – sakė ji.

„Įvertinome tas rizikas, kurias šiandien matome pakankamai žemas, jei kalbame dėl vairuotojo pažymėjimo panaudojimo arba dėl banko kortelių duomenų. Kadangi labai maža imtis (duomenų – ELTA) buvo saugoma, ir pagal tai, kas yra žinoma, nematome tokios didelės rizikos, kad visiems rekomenduotume keisti savo banko kortelę ar vairuotojo pažymėjimą“, – sakė E. Dobrovolska.

Anot ministrės, naujų duomenų nutekinta nebuvo.

„Asmens duomenų inspekcija jau pradėjo tyrimą dėl šio incidento, lygiai kaip ir policija, kad galėtume nustatyti, kokiu būdu (...), kaip tai galėjo vykti. Ir šiandien bent jau gavome patikinimą, kad tiek, kiek mes žinome, kad duomenų buvo pavogta arba nutekėjo, naujų duomenų masyvo neturėtų atsirasti“, – tikino ji.

E. Dobrovolska pažymėjo, kad „CityBee“ vartotojai po šio incidento raginami pasikeisti kitur internete naudojamus slaptažodžius.

Pirmadienio popietę paaiškėjus, kad kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų „CityBee“ klientų informaciją, ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų pradėjo Lietuvos kriminalinės policijos biuras, glaudžiai bendradarbiaudamas su pačia įmone. Tyrimą savo iniciatyva skelbia taip pat pradėjusi asmens duomenų apsaugos priežiūros institucija Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI).

Anksčiau išplatintame „CityBee“ pranešime sakoma, kad duomenys, kurie buvo įkelti viename iš kibernetinių įsilaužėlių pamėgtų forumų, yra trejų metų senumo. Naktį iš vasario 15-osios į 16-ąją paaiškėjo naujų faktų, susijusių su duomenų vagyste.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder