Seimas grįžta prie vaiko teisių apsaugos įstatymo

Seimas grįžta prie vaiko teisių apsaugos įstatymo

Po svarstymų komitetuose daug diskusijų sulaukęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas grįžta į Seimo plenarinį posėdį.

Siūlymų, kaip tobulinti šį įstatymą, buvo gausu. Svarstytos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstiečių ir žaliųjų frakcijos pirmininko Ramūno Karbauskio, kitų Seimo narių pataisos, parengtos reaguojant į skandalingą vaikų paėmimo iš šeimos atvejį Kaune.

Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva 28 tūkstančiai tėvų pasirašė peticiją šalies vadovams, kuria palaikomi R. Karbauskio siūlymai ir raginama subalansuoti tarnybų galias ir šeimos teises. 

Sausio viduryje R. Karbauskis įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas kaip alternatyvą Mindaugo Puidoko projektui, kurį dėl galimos prieštaros Konstitucijai sukritikavo Seimo teisininkai. 

R. Karbauskio pataisose buvo akcentuojama, kad vaiko paėmimas iš šeimos galimas tik tada, kai kyla „realus ir tiesioginis pavojus vaiko sveikatai ar gyvybei“.

Vėliau Seime buvo pateikta daug siūlymų, kaip tobulinti R. Karbauskio projektą. Svarstymai iš komitetų buvo perkelti į plenarinį posėdį, o iš jo - atgal. 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, svarstant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, galiausiai pritarta subendrintiems Seimo narių siūlymams.

Sidebar placeholder