Buvęs Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narys Valentinui Padriezas lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos nariui Valentinui Padriezui.

Pernai rugsėjį paskelbtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu vyras pripažintas kaltu paėmęs kyšius iš 9 užsienio šalių piliečių. V. Padriezui skirta ne tik 30 tūkst. eurų bauda – teismas jam uždraudė 5 metus dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą, iš kaltinamojo bus konfiskuota priimtų kyšių vertę atitinkanti pinigų suma – 1 tūkst. 550 eurų.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

Šiuo metu V. Padriezas dirba mokytoju dviejose Kauno rajono ugdymo įstaigose – jis dirba geografijos mokytoju Kauno rajone, Garliavos Jonučių progimnazijoje ir Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje.

„Kol neįsiteisėjo, neturim pagrindo taikyti apribojimus, jis čia turi nedidelį krūvį“, – prieš nuosprendžio paskelbimą Eltai trečiadienį sakė Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos vadovas Vidmantas Vitkauskas.

Kaip skelbė prokuratūra, V. Padriezas buvo kaltinamas, kad už palankių sąlygų sudarymą tikrinant ir vertinant užsieniečių turimas valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų žinias, 2021 m. gegužės–rugpjūčio mėnesiais iš užsienio šalių piliečių priėmė kyšius.

Bylos duomenimis, Irano ir Švedijos piliečiai, veikdami bendrininkų grupėje, susitiko su V. Padriezu ir jam sumokėjo po 200 eurų, o Libano pilietis perdavė 50 eurų kyšį. Turimais duomenimis, egzaminų komisijos narys už gautus kyšius užsieniečiams padėjo užpildyti reikiamus dokumentus, suteikė konsultacijas, kaip įveikti organizacinius trikdžius ir greičiau užsiregistruoti egzaminams.

Manoma, kad kyšiai buvo perduoti ir už tai, kad užsieniečių žinios, nepaisant galimo nepakankamumo, būtų įvertintos teigiamai ir jie gautų atitinkamus pažymėjimus.

Į teisiamųjų suolą sėdo ir Egipto pilietis, kaltinamas ne tik V. Padriezo papirkimu, bet ir prekyba poveikiu. Tyrimo metu surinktais duomenimis, iš dviejų užsieniečių jis priėmė kyšius – iš viso 1 tūkst. 700 eurų ir pažadėjo paveikti komisijos narį, jog ateityje rengiamo egzamino metu, neatsižvelgiant į jų nepakankamas lietuvių kalbos ir Konstitucijos žinias, jos būtų įvertintos teigiamai. Nustatyta, kad vėlesnio tiesioginio susitikimo metu šis asmuo V. Padriezui perdavė ne mažiau kaip 700 eurų kyšį už jo pagalbą užsieniečiams laikant egzaminus.

Tuo metu, pripažinę savo kaltę dėl komisijos nario papirkimo, 3 Nigerijos ir 2 Indijos piliečiai prokuroro nutarimu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Kauno apygardos teismas rugsėjo 20 dieną paskelbtu nuosprendžiu V. Padriezą pripažino kaltu.

Egipto pilietis dėl papirkimo ir prekybos poveikiu nubaustas 10 tūkst. eurų bauda, iš jo bus konfiskuota priimtų kyšių vertę atitinkanti pinigų suma – 500 eurų, Švedijos pilietis dėl papirkimo nubaustas 9 tūkst. eurų bauda, Libano pilietis nubaustas 7 tūkst. 500 eurų bauda, o Irano pilietei dėl papirkimo skirta 3 tūkst. eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Apeliacinis teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį, tad užsieniečiai taip pat liko nuteisti.

2020 m. V. Padriezas dalyvavo rinkimuose į Seimą Lietuvos žaliųjų partijos sąraše, anketoje jis nurodė, kad yra geografijos vadovėlio „Žemė 10 kl.“ bendraautorius.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder