Prezidentas neslepia, kad tam įtakos turės vadinamoji „asfaltuojamo premjero keliuko“ istorija. Tuo tarpu dėl J. Narkevičiaus prezidentas nuomonės nekeičia ir užsimena, kad jis nėra laukiamas svečias Prezidentūroje.
„(Valdančiųjų sprendimą. – ELTA) vertinu kaip visišką politinės atsakomybės prisiėmimą už šį ministrą ir, konkrečiai kalbėčiau, kad tai yra premjero spendimas prisiimti visą politinę atsakomybę už šito ministro veiklą“, – žurnalistams Plungėje sakė prezidentas.
„Premjeras neša dabar susisiekimo ministrą ant savo rankų per upę, kurioje yra daug politinių nuotekų“, – vaizdingai pridūrė jis.
G. Nausėda užsiminė, kad tam, ar toliau jis galės pasitikėti S. Skverneliu, įtakos turės ir šalia premjero namų asfaltuojamos gatvės istorija.
„Kol kas aš negaliu atsakyti į šį klausimą, palaukime visų aplinkybių, kurias išsiaiškinsime, pirmiausia kelio asfaltavimo klausimą: tai yra glaudžiai susiję klausimai“, – kalbėjo G. Nausėda. Todėl, prezidento teigimu, jo pozicijai premjero atžvilgiu įtakos turės ir Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvada dėl asfaltuojamos gatvės.
„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vertina ne tik Narkevičiaus veiklą, bet taip pat, kaip vieną iš klausimų, vertina ir būtent šio kelio asfaltavimo bylą ir, manau, kad visi sprendimai, visos išvados bus pateiktos artimiausiu metu“, – sakė prezidentas.
Paklaustas, kaip VTEK galėtų pakeisti jo požiūrį į premjerą, G. Nausėda abstrakčiai prakalbo apie S. Skvernelio, kaip politiko, ateitį.
„Aš manau, kad pirmiausia tai turėtų lemti paties premjero požiūrį dėl savo politinės karjeros perspektyvų. Tiesą sakant, aš nesu tas asmuo, kuris yra tiesiogiai susidomėjęs būsima premjero politine karjera. Bet jis toks yra ir jis turės atsakyti į tuos klausimus, ar susiklosčiusiomis aplinkybėmis yra įmanoma toliau dirbti, ar ne“, – kalbėjo prezidentas.
Prezidento teigimu, J. Narkevičius nėra laukimas svečias Prezidentūroje
„Jeigu aš išreiškiau nepasitikėjimą, būtų labai keista, jei tas žmogus ateitų lyg niekur nieko ir svarstytų klausimus Prezidentūroje“, – pabrėžė jis. Kartu jis akcentavo, kad jo teiginys apie J. Narkevičiaus ministerijai pavaldžiose įstaigose įdarbintus žmones yra pagrįstas.
„Informacija yra, nereikia jos šaržuoti. Ta informacija yra pakankamai rimta ir nereikia pasakoti: laiškininkai, vairuotojai ar kažin kelintos ten eilės giminės. Na jeigu aš įdarbinčiau savo antros eilės pusbrolį vairuotoju, tai tikrai jūs mane prikaltumėte prie sienos be vinių“, – sakė prezidentas.
Galiausiai prezidentas paragino suprasti, kad kova dėl J. Narkevičiaus posto kartu yra ir didelių interesų susidūrimo klausimas.
„Mes turėtume suprasti, kad šioje vietoje vyksta didelė kova, kuri toli gražu nėra susijusi su vien tik šio asmens problemomis. Kova yra susijusi su verslo interesais, kurie yra labai dideli“, – teigė jis. Be to, kalbėjo G. Nausėda, valdančiųjų sprendimas palikti J. Narkevičių poste reiškia ir tai, kad „valstiečiai“ daro didžiules nuolaidas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai. „Šiandien reikia konstatuoti, kad valdančioji koalicija nemato savo perspektyvos dirbti be Lenkų rinkimų akcijos ir daro viską, taip pat ir didžiules nuolaidas, šiam jaunesniam koalicijos partneriui, idant išsaugotų koaliciją. Tokia yra realybė“, – apibendrino G. Nausėda.
ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis po antradienį vakare vykusio valdančiosios koalicijos posėdžio pareiškė, kad valdančioji koalicija pasitiki susisiekimo ministru J. Narkevičiumi, todėl, akcentavo Vyriausybės vadovas, jis ir toliau eis pareigas.
„Koalicijos taryba pareiškė visišką palaikymą, susipažinę su ministro atliktais labai konkrečiais darbais, susipažinę su ta informacija apie galimas ministro „nuodėmes“. Yra pareikštas pilnas palaikymas, dėl to ministras tęs savo darbus“, – sakė premjeras.
Po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus baigiantis 2019-iesiems paragino trauktis iš einamų pareigų.
G. Nausėda teigė, kad jo netenkina ne tik tai, kad J. Narkevičius pateko į kontraversiškai vertinamas situacijas, tačiau kartu akcentavo ir jo kompetencijų stoką. Kartu prezidentas užsiminė, kad J. Narkevičius savo kuravimo srityje įdarbino 20 su jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų.
Tuo tarpu valdančiųjų lyderiai nuosekliai gynė ministrą, sakydami, kad J. Narkevičiui reiškiama kritika yra tendencingai pučiamas informacinis burbulas.
Rašyti komentarą