A. Stancikienė laukia premjero reakcijos dėl G. Kėvišo galimybės toliau eiti pareigas

A. Stancikienė laukia premjero reakcijos dėl G. Kėvišo galimybės toliau eiti pareigas

Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aurelija Stancikienė kreipėsi į ministrą pirmininką Andrių Kubilių, prašydama nedelsiant pareikšti principingą nuomonę dėl Operos ir baleto teatro direktoriaus Gintauto Kėvišo nuolat pasikartojančių itin grubių įstatymų pažeidimų ir galimybės toliau eiti pareigas.

Toks prašymas, anot parlamentarės, susijęs su dabartinio kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio nenoru savarankiškai imtis veiksmų įvertinant G. Kėvišo atitikimą pareigoms bei su netolima istorine praeitimi, kada už panašius rimtus finansinius pažeidimus, nustatytus Valstybės kontrolės 2002 metais, G. Kėvišas sugebėjo išvengti atsakomybės.

"Nesulaukę jokios kultūros ministro reakcijos, vakar (ketvirtadienį - ELTA) valstybės auditoriai jau primygtinai nurodė jam imtis administracinių priemonių prieš Valstybinio operos ir baleto teatro direktorių, tačiau iki šiol vangi dabartinio kultūros ministro R. Vilkaičio reakcija bei susiklosčiusios tarpuvaldžio aplinkybės, kuomet šį ministrą gali tuoj pakeisti kitas, kelia pagrįstas abejones, ar G. Kėvišas ir vėl neatsipirks tik kokiu įspėjimu, ar nepasikartos 2002 metų istorija, kai nepaisant nustatytų labai rimtų finansinių pažeidimų G. Kėvišui buvo suteikta galimybė ir toliau dar 8 metus vadovauti svarbioms valstybės institucijoms ir toliau itin neatsakingai elgtis su valstybės finansais", - savo kreipimesi rašo A. Stancikienė.

Parlamentarė tvirtai įsitikinusi, kad jei ir šįkart G. Kėvišas išliks savo poste, bus padaryta labai rimta skriauda visam Lietuvos kultūros gyvenimui, kultūros politikai ir sukels rimtas abejones dėl premjero pradėtos kovos su korupcija ir pastangų stabilizuoti valstybės finansus.

Kaip pastebi parlamentarė, Konstitucijos 97 straipsnyje numatyta, kad ministras pirmininkas atstovauja Vyriausybei ir vadovauja jos veiklai, taigi atsako ir už šios Vyriausybės bei jos narių veiklą.

"Todėl prašau Jūsų dabartiniam (ir būsimam) kultūros ministrui pareikšti savo principinę nuostatą, ar po tokių pasikartojančių ir itin grubių įstatymų pažeidimų gali toliau G. Kėvišas vadovauti kokiai nors valstybės įstaigai", - rašo A. Stancikienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder