A. Zuokas: deficitas vaikų darželiuose - 1250 vietų

A. Zuokas: deficitas vaikų darželiuose - 1250 vietų

Iš viso Vilniuje valstybinius vaikų darželius lanko 25 tūkst. 391 vaikas, tačiau vis dar jaučiamas 1 tūkst. 250 vietų deficitas, teigia sostinės meras Artūras Zuokas.

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybė vaikų darželiuose iki šių metų pabaigos ketina įsteigti dar 392 vietas.

"Reikalinga pastatyti mažiausiai dar keturis vaikų darželius. Ypatingas to poreikis jaučiamas Perkūnkiemyje", - pirmadienį spaudos konferencijoje, skirtoje pristatyti jau pradėjusią veikti naująją priėmimo į vaikų darželius sistemą internete, sakė jis.

Mero teigimu, 2013-2014 m. planuojama sukurti papildomai 820 laisvų vietų vaikų darželiuose Viršuliškėse, Perkūnkiemyje, Santariškėse ir Žirmūnuose/Verkiuose, todėl ilgainiui vietų deficitas turėtų išnykti.

A. Zuokas taip pat priminė, jog pirmumo teisė patekti į vaikų darželį teikiama mikrorajone, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, tiems vaikams, kurie yra iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų, kuriuos augina vienas iš tėvų arba kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą.

ELTA primena, kad sostinės savivaldybė laisvas vietas miesto darželiuose formuojamose grupėse paskelbė rugpjūčio 10 dieną. Tą dieną pradėjo veikti ir naujoji priėmimo į Vilniaus darželius sistema internete, kur tėvai galės matyti laisvas vietas darželiuose, kiek laisvų vietų yra jų rajone, kokiose konkretaus darželio grupėse yra laisvų vietų.

Nuo rugpjūčio 10 dienos naujojoje sistemoje bus galima pateikti prašymą į naujai suformuotų grupių (veiksiančių nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos) laisvas vietas.

Iki šiol pateikti prašymai į naująją sistemą bus perkelti automatiškai, jie galios iki šių metų pabaigos. Prisijungę prie sistemos tėvai galės stebėti, kurioje eilės į darželį vietoje yra vaikas, kaip kinta eilė priklausomai nuo pateiktų prašymų skaičiaus.

Jau pateikę prašymus tėvai, norintys, kad jų vaikai pradėtų lankyti darželį nuo 2013 ir vėlesnių metų, nuo kitų metų sausio turės atnaujinti savo prašymą ir surašyti pageidaujamus lankyti darželius prioriteto tvarka. Prašymo nepateikę tėvai galės jį užpildyti nuo kitų metų sausio.

Vilniaus savivaldybė birželį patvirtino naująją priėmimo į sostinės darželius tvarką, pagal kurią tėvai pildo tik vieną prašymą pirmenybės tvarka nurodydami iki 5 darželių, į kuriuos norėtų leisti vaiką.

Tvarkoje numatyta, kad prašymai į kiekvienų metų rugsėjį formuojamas grupes bus priimami nuo tų metų sausio 1 iki birželio 1 dienos, pavyzdžiui, jeigu tėvai nori, kad vaikas darželį pradėtų lankyti 2013 metų rugsėjį, jie prašymą galės pateikti nuo 2013 metų sausio iki birželio. Į laisvas vietas prašymai bus priimami nuolat.

Sidebar placeholder