Alėjoje liks mažiau lauko kavinių

Miesto veidas

Pasiklausius valdininkų planų, susidaro įspūdis, kad M. Mažvydo alėja po remonto bus galutinai numarinta.

Po to, kai bus sutvarkyta alėja, gali gerokai sumažėti dabar veikiančių lauko kavinių plotai. Niekas bent iš pradžių nebeplanuoja statyti alėjoje jokių paminklų Martynui Mažvydui ar architekto Vytauto Paulionio siūlytos budelio kaladės.

Tik pakeista danga, apšvietimas, pastatyti nauji suoleliai ir visa centrinė alėjos dalis palikta vaikščioti pėstiesiems - tokią viziją mato valdininkai.

Tik pakraščiuose

Pasak miesto vyriausiojo dailininko Mindaugo Petrulio, dabar vasaros metu kavinių savininkai labai išsiplečia į alėjos centrą. Po remonto taip esą tikrai niekas nebeleis daryti.

Alėjoje veikiančių kavinių savininkus tokios prognozės verčia sunerimti. Pagrindinė prekyba vasarą ir vyksta lauko kavinėse. Tiek daug staliukų alėjoje, pasak verslininkų, statoma ne šiaip sau, o todėl, kad yra poreikis. Jei bus gerokai ribojamas lauke esamų staliukų kiekis, verslininkai tikina patirsiantys didžiulių nuostolių.

"Ar galima 5 kvadratinių metrų ploto kabinete įsirengti stadioną? Ne. Tai, kad dabar kai kurios kavinės yra išsiplėtusios kone per visą alėją, tikrai nėra sveikintinas reiškinys. Alėja yra vieša erdvė ir visi čia turi sutilpti. Juk ne visi žmonės vaikšto į kavines. Kiti nori tiesiog po alėją pasivaikščioti. O žmonių srautai čia tikrai nėra maži", - aiškino M. Petrulis.

Panašios pozicijos laikėsi ir miesto vyriausiasis architektas Almantas Mureika. Alėjos sutvarkymo projekte taip ir numatyta - alėjos centrą palikti laisvą, kur galėtų vaikščioti žmonės, stovėtų suoleliai. Pėsčiųjų takas būtų įrėmintas medžiais. Lauko kavinių staliukai, A. Mureikos svarstymu, puikiausiai turėtų sutilpti palei kavinių pastatus.

"Tiesiog lauko kavinukės galėtų plėstis išilgai pastato, o ne į alėjos centrą. Manau, kad dėl to jokių problemų neturėtų kilti", - sakė M. Petrulis.

Jis akcentavo suprantantis, kad lauko kavinės vasarą M. Mažvydo alėjai yra būtinos. Tačiau, pasak valdininko, tam, kad žmonės jose lankytųsi, alėja turi būti ir vizualiai patraukli.

Pradžia - neaiški

Oficialiai teigiama, kad M. Mažvydo alėjos sutvarkymo projektas vis dar tebederinamas, tad niekas iš valdininkų nesiryžta prognozuoti, kada bus pradėta tvarkyti pėsčiųjų gatvė.

Tiesa, Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas prasitarė, kad "paskutiniai patepimai" architekto Vytauto Paulionio paruoštam projektui jau padėti, tad belieka laukti, kol jis pristatys techninį projektą.

Pats V. Paulionis sakė nebenorintis nieko komentuoti ir įvardyti kokius nors terminus, nes viskas kasdien keičiasi.

"Gal dabar verslininkai pradės prieštarauti, kad jiems per mažai erdvės, ir valdininkai vėl lieps perdaryti projektą? Kol neturėsiu oficialaus patvirtinimo, kad projektas jau palaimintas, nieko nekomentuosiu", - sakė architektas.

Valdininkai pabrėžė, kad alėjos remonto data priklausys ir nuo to, kada bus pabaigtos remontuoti šilumos trasos, esančios pėsčiųjų gatvės pradžioje.

Pasak AB "Klaipėdos energija" inžinerinių tinklų statybos vyriausiojo inžinieriaus Česlovo Jakubausko, visų su alėja susijusių šilumos tinklų remontas bus užbaigtas iki rugpjūčio 31 dienos.

"Mes tikrai nestabdysime remonto. Kas iš to, kad Turgaus gatvėje viską atlikome anksčiau laiko, vis tiek pačios gatvės remontas stringa", - sakė Č. Jakubauskas.

Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės duomenimis, buvo nuspręsta, jog reikėtų sutvarkyti ne tik pačią alėją, bet ir jos prieigas, tačiau daugelis V. Paulionio siūlytų idėjų buvo atmestos.

"Tikrai iš pradžių niekas nestatys alėjoje jokių V. Paulionio siūlytų skulptūrų M. Mažvydui ar budelio kaladžių. Sutvarkysime dangą, apšvietimą, pastatysime suolelius. Kai bus suformuotos erdvės, tik tuomet, jei bus poreikis, bus galima kalbėti apie tai, ką reikėtų pastatyti alėjoje", - sakė R. Noreikienė.

Edita UŽKURAITĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder