Algirdas Butkevičius apskųstas VTEK dėl išreikšto nepasitikėjimo ambasadoriais

Algirdas Butkevičius apskųstas VTEK dėl išreikšto nepasitikėjimo ambasadoriais

Valstybinė tarnybinės etikos komisija (VTEK) penktadienį gavo skundą dėl Premjero Algirdo Butkevičiaus išreikšto nepasitikėjimo ambasadorių Azerbaidžane ir Vengrijoje Renato Juškos ir Artūro Žurausko atžvilgiu.

Skundą pateikė advokatas Mindaugas Kukaitis. Pasak jo, A. Butkevičius nepasitikėjimą išreiškė skubotai, nesulaukęs Užsienio reikalų ministerijos (URM) išvadų. M. Kukaitis skunde nurodė, kad taip A. Butkevičius galėjo pasielgti dėl ambasadorių pokalbių įrašuose užfiksuotų teiginių apie jį.

VTEK sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas naujienų agentūrai ELTA patvirtino, kad skundas buvo gautas penktadienį po pietų. Jo teigimu, VTEK kitą savaitę pradės skundo nagrinėjimą.

"Kitą savaitę komisija spręs, ar skundas yra pagrįstas, ar verta pradėti tyrimą, ar ne", - teigė VTEK atstovas.

ELTA primena, kad pirmadienį A. Butkevičius teigė, jog į pokalbių įrašų skandalą patekę ambasadoriai prarado jo pasitikėjimą.

"Šiandien kalbėjausi su Prezidente šituo klausimu ir noriu pasakyti, kad šitie ambasadoriai yra praradę pasitikėjimą", - sakė Premjeras.

Lietuvos ambasadorius Vengrijoje R. Juška, ambasadorius Azerbaidžane A. Žurauskas, URM Rytų Europos ir Vidurio Azijos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis bei URM pareigūnas Gediminas Kasputis - pateko į skandalą dėl internete paviešintų tariamų jų pokalbių įrašų.

Įrašai "youtube.com" svetainėje paskelbti liepos 8-ąją, nors pokalbiai esą vyko balandį.

Netrukus po įvykio ambasadorius A. Žurauskas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, jis kol kas nėra patenkintas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį sakė, kad siūlys atšaukti iš einamų pareigų į skandalą dėl pokalbių įrašų patekusius Lietuvos diplomatus. Tačiau diplomatinėje tarnyboje, ministro nuomone, jie galės likti.

Sidebar placeholder