Ar yra pagrindas Artūro Skardžiaus apkaltai, nustatys Seimo sudaryta komisija

Ar yra pagrindas Artūro Skardžiaus apkaltai, nustatys Seimo sudaryta komisija

Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirs, ar pagrįstas yra Seimo narių grupės teikimas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Artūrui Skardžiui. Ši komisija, kurioje dirbs 12 parlamentarų, parengs išvadą dėl pagrindo pradėti jam apkaltos procesą.

Už tai numatantį nutarimo projektą, kurį antradienį Seimui pateikė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, balsavo 114 Seimo narių, niekas nebuvo prieš, 2 susilaikė.

Komisijoje dirbs Seimo nariai „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Aušrinė Norkienė, Jonas Jarutis, Mindaugas Puidokas ir Viktoras Rinkevičius, liberalas Eugenijus Gentvilas, konservatoriai Arvydas Anušauskas, Stasys Šedbaras ir Andrius Kubilius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai atstovaujantis Česlavas Olševskis, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė, „tvarkietis“ Rimas Andrikis.

Komisijos pirmininke paskirta Agnė Širinskienė, jos pavaduotojas yra Stasys Šedbaras.

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti bei išvadą pateikti iki šių metų birželio 1 d.

„Seimo narys A. Skardžius galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kuria įsipareigojo „gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus“ ir „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai“, - sakoma Seimo priimtame nutarime.

Jame pažymima, kad A. Skardžius, eidamas savo pareigas, galimai „veikė su juo susijusių įmonių naudai ir pritarė apsimestinių sandorio sudarymui, galimai siekiant nuslėpti tikrąją jo asmeninių (šeiminių) pajamų kilmę ir sąsajas su vėjo energetika“.

Anot nutarimo, A. Skardžius veikė nuolatiniame interesų konflikte Seimo Energetikos komisijoje ir Ekonomikos komitete.

Parlamentarui priekaištaujama ir dėl to, kad jis veikė kaip Seimo parlamentinės grupės su Baltarusija pirmininkas, egzistuojant akivaizdžiam jo asmeniniam (šeiminiam) interesui verslu Baltarusijoje.

Apkaltos iniciatorių teigimu, A. Skardžius nedeklaravo savo asmeninių (šeiminių) interesų atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriuje.

Pristatydamas parlamentinio tyrimo išvadas, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius atkreipė parlamentarų dėmesį į A. Skardžiaus sisteminį veikimą.

„Reikia sudaryti komisiją, nes klausimų yra daug“,- sakė konservatorius Jurgis Razma.

Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė tikisi, kad šita komisija nuoširdžiai dirbs.

Pats A. Skardžius nesutiko su jam adresuotais kaltinimais, įžvelgdamas melą ir šmeižto kampaniją.

„Akivaizdus melas ir akivaizdus priesaikos sulaužymas“, - taip V. Gailiaus pristatytas parlamentinio tyrimo išvadas įvertino A. Skardžius. Jis netgi tvirtino, kad V. Gailius galimai išgėręs išėjo kalbėti į Seimą tribūną.

„Visos to šmeižto kampanijos labai gerai suorganizuotos“, - piktinosi A. Skardžius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder