Baigiama tirti Kęstučio Pūko byla dėl priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo

Baigiama tirti Kęstučio Pūko byla dėl priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo

Vilniaus apylinkės prokuratūra šią savaitę ketina baigti tirti buvusio Seimo nario Kęstučio Pūko bylą dėl seksualinio priekabiavimo ir netinkamo ginklo laikymo.

„Ikiteisminis tyrimas eina į pabaigą, keturios veikos dėl seksualinio priekabiavimo, kitos – dėl šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo. Veikos išliko tokios pačios, kokios buvo tyrimo pradžioje“, – BNS sakė prokurorė Agnė Stankevičiūtė.

Pasak jos, tyrimas užsitęsė. Prieš metus pradėtas tyrimas būtų žymiai anksčiau baigtas, tačiau jo metu buvo teikiami prašymai, skundai, atostogavo K. Pūko advokatė ir t. t.

Vasarį dalyvaujant advokatei K. Pūkas pateikė savo paaiškinimus dėl pareikštų kaltinimų.

Baigus tirti bylą, su jos medžiaga galės susipažinti šalys, vėliau ji bus perduodama teismui.

Pernai gruodžio 22 dieną Vilniaus apylinkės prokuratūroje tuometiniam Seimo nariui K. Pūkui buvo pareikšti įtarimai dėl seksualinio priekabiavimo ir šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymo taisyklių pažeidimo. Visos šios veikos priskiriamos prie baudžiamųjų nusižengimų, todėl K. Pūkui laisvės atėmimas negresia, įstatymas už baudžiamąjį nusižengimą numato baudą, laisvės apribojimą, arba areštą.

K. Pūkas paskelbė atsistatydinantis Seimui pradėjus svarstyti jo apkaltą. Politikas šį žingsnį žengė prieš pat planuotą balsavimą dėl jo mandato panaikinimo.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai kovą pagal keturių galbūt nukentėjusių moterų pareiškimus.

„Info TV“ pranešė, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, kuri teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi K. Pūko siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“. Vilnietė pasakojo per pirmąjį pokalbį sulaukusi komentarų apie savo krūtinę ir kitų nederamų užuominų. Vėliau daugiau moterų žiniasklaidai liudijo patyrusios nederamą K. Pūko elgesį.

Seimas, atsižvelgdamas į Etikos ir procedūrų komisijos siūlymą, pradėjo apkaltos procedūrą K. Pūkui dėl galimo priesaikos sulaužymo ir Konstitucijos pažeidimo.

K. Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą, paviešinus informaciją apie galbūt nederamus jo veiksmus, jis pasitraukė iš „tvarkiečių“ frakcijos Seime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder