Buvusi ministrė Audronė Pitrėnienė dėl VTEK sprendimo kreipsis į teismą

Buvusi ministrė Audronė Pitrėnienė dėl VTEK sprendimo kreipsis į teismą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, įpareigojančias laikytis „atvėsimo“ laikotarpio . 

Išgirdusi sprendimą A.Pitrėnienė, teigė, kad jį būtinai apskųs teismui. Ji teigė kategoriškai nesutinkanti su tokiu etikos sargų sprendimu.

Valstybinėje tarnyboje dirbusiam asmeniui draudžiama metus eiti pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo ir kontrolės srityse, jei per pastaruosius savo darbo metus asmuo prižiūrėjo, kontroliavo ar tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius šiai įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus.

Tyrimą VTEK atliko savo iniciatyva, remdamasi balandžio mėnesį žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija. Tyrimo metu nustatyta, kad praėjusių metų rugpjūtį bei rugsėjį VšĮ „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras“ (KMPMC) direktorė Laimutė Anužienė kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM), prašydama panaudos pagrindu suteikti patalpas Palangoje KMPMC Kurorto verslo skyriui. ŠMM parengė atitinkamą nutarimo projektą, kuris buvo pateiktas Vyriausybei. Teikimą pasirašė tuometė ministrė A.Pitrėnienė. Darbą bebaigianti Vyriausybė projektą apsvarstė ir priėmė lapkritį, viename iš paskutiniųjų posėdžių. Klausimo pranešėja buvo A.Pitrėnienė. Kartu su tuomečiu premjeru ji taip pat pasirašė ir jau priimtą nutarimą, kuriuo dešimčiai metų panaudos teise KMPMC buvo skirtos beveik tūkstančio kvadratinių metrų patalpos Palangoje. 

Šių metų sausį L.Anužienei jos pavaldinė perdavė A.Pitrėnienės prašymą įsidarbinti KMPMC. Vasario viduryje A.Pitrėnienė buvo priimta dirbti sektoriaus vadove Palangoje esančiame KMPMC Kurorto verslo skyriuje - praėjus vos porai mėnesių po to, kai nutrūko jos, kaip švietimo ir mokslo ministrės įgaliojimai. Kilus visuomenės susidomėjimui, balandžio pradžioje A.Pitrėnienė pasiprašė būti atleista. A.Pitrėnienės KMPMC vykdytos pareigos bei jų pobūdis, remiantis pareiginiais nuostatais, rodo ją de jure turėjus administracinius (kontrolės) įgaliojimus.

VTEK vertinimu, buvusios švietimo ir mokslo ministrės dalyvavimas patalpų suteikimo KMPMC procese, šios įmonės veiklos kontrolės įgyvendinimas per jai pavaldžią viceministrę, o po to įsidarbinimas šio centro skyriaus sektoriaus vadove, nepraėjus metams nuo valstybinės tarnybos pabaigos, atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nurodyto draudimo sudėtį. VTEK nuomone, toks elgesys menkina visuomenės pasitikėjimą valstybine tarnyba ir joje dirbančių asmenų priimamais sprendimais. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder