Dalia Grybauskaitė: Lietuvos kūrėjai įprasmina šalies gyvenimą

Dalia Grybauskaitė: Lietuvos kūrėjai įprasmina šalies gyvenimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios proga įteikė Nacionalines kultūros ir meno premijas 6 šalies menininkams.

"Jūs turite dovaną matyti toliau, girdėti aiškiau, jausti giliau ir galite tuo dalytis su kitais. Įkūnytos Jūsų mintys padeda mums aiškiau suvokti pasaulio visumą ir detales, įprasminti kasdienį gyvenimą ir istorijos vingius. Todėl Lietuva Jums yra dėkinga už atkaklumą einant savo kūrybiniu keliu, už ištikimybę pašaukimui ir už Jūsų kūrinius", - Nacionalinės premijos laureatams sakė Prezidentė.

Pasak valstybės vadovės, premija yra dėkingumo išraiška už tai, kad šių kūrėjų darbuose visada buvo ir yra daug vietos Lietuvai ir jos žmonėms.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos šiemet įteiktos aktoriui Dainiui Gavenoniui už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą ir rašytojai Giedrai Radvilavičiūtei už skvarbią visuomenės analizę ir eseistinio teksto kokybę. Muzikologas Jonas Ambrazas apdovanotas už fundamentalius XX amžiaus lietuvių tyrimus, o vargonininkas, pianistas Leopoldas Mykolas Digrys - už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą. Už aukštąją modernią kultūrą puoselėjančią dailę ir kūrybą vaikams premija taip pat įteikta grafikei Birutei Žilytei. Skulptoriui Vladui Urbanavičiui premija suteikta už minties ir formos darną šiuolaikinėje skulptūroje.

Įteikdama Nacionalines premijas, Prezidentė Laureatams palinkėjo, kad valstybės istorija ir dabartinis gyvenimas teiktų idėjų ir įkvėpimo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder