Dalia Grybauskaitė patikslino savo biografiją

Dalia Grybauskaitė patikslino savo biografiją

Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila interviu “Balsas.lt” pažėrė kritikos ir klausimų pretendentei į prezidento postą Daliai Grybauskaitei. “Balsas.lt” dalį tų klausimų uždavė D.Grybauskaitei. Į juos buvo atsakyta.

- Prašom paaiškinti, kaip kandidatės Dalios Grybauskaitės oficialioje biografijoje atsidūrė įrašas apie darbą Mokslų Akademijos atsakingąja sekretore (1983 metai) ir kodėl nėra pažymėtas darbas "Žinijos" draugijos atsakingąja sekretore?

- Kelis mėnesius esu dirbusi atsakingąja sekretore “Žinijos” Draugijoje prie tuometines LTSR Mokslu Akademijos.

- Prašytume pakomentuoti aplinkybes, kuriomis 1986 metais vykote į užsienį kaip grupės vadovė?

- Padaviau paraišką į tuometinį "Inturist" vadovauti turistinei grupei į Varšuvos pakto šalis (Lenkija, VDR, Vengrija ir Čekoslovakija). Paraiška buvo patenkinta.

- Ar dirbote etatine darbuotoja Visuomeninių mokslų akademijoje prie TSKP CK 1987-1988 metais? Jei taip, kodėl tokio įrašo nėra jūsų oficialioje biografijoje?

- Ne, nedirbau. Šioje akademijoje neakivaizdiniu būdu rašiau disertacinį darbą. Nurodytas laikotarpis yra mano neakivaizdinės disertacijos rašymo laikotarpis, per kurį nuolat dirbau tuometinėje darbovietėje Vilniaus partinėje mokykloje. Tuometinis mano statusas - “etatinis pretendentas disertacijos užbaigimui” ("štatnyj soiskatel’ dlia zaveršenija disertacii") reiškė tik leidimą keletą kartų per metus vykti į Maskvą konsultacijų su darbo vadovu minėtoje akademijoje. Praktiškai, iš suteiktų metų, realiai panaudojau tik 6 mėn.

- Ar išstojote iš TSKP? Kokiomis aplinkybėmis ir kada tai įvyko? *)

- Taip, kai LKP atsiskyrė nuo TSKP.

- Ar tikrai buvęs VSD pareigūnas Linas Petronis yra numatomas į VSD direktoriaus postą, jei laimėsite prezidento rinkimus? Ar Linas Petronis yra jūsų rinkimų komandoje?

- Tokio asmens mano rinkimų komandoje nėra, būsimų galimų paskyrimų šiuo metu nesvarstau.
------------------------
*) LKP ir TSKP „skyrybos” įvyko 1989 m. gruodžio 19 d. LKP XX-ojo suvažiavimo metu. Gediminas Ilgūnas rašo, jog “Suvažiavimo delegatai, kariškiai, prieštaravę LKP atsiskyrimui nuo Maskvos, besivadovavę “TSKP platforma”, suvažiavimą paliko ir išėjo iš salės. Naktį atskirai susirinkę LKP savarankiškumo priešininkai įkūrė Maskvai ištikimą TSKP organizaciją, žmonių pramintą “platformininkais”.

Dalios Grybauskaitės Vilniaus aukštosios partinės mokyklos darbuotojo byloje yra Partinės mokyklos vadovų pasirašytas įsakymas Nr. 193 dėl priedo prie atlyginimo Daliai Grybauskaitei paskyrimo. Įsakymo data – 1989 metų gruodžio 29.

Vilniaus aukštosios partinės mokyklos dėstytojos Dalios Grybauskaitės asmens bylos dokumentai:

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder