Dalia Grybauskaitė susitiko su išgyvenusiais Sibiro tremtį

Dalia Grybauskaitė susitiko su išgyvenusiais Sibiro tremtį

Sibiro tremties žiaurumus išgyvenusių žmonių likimo nevalia pamiršti vardan tautos ateities ir teisingumo, jie yra gyvas nesunaikinamo žmogiškumo liudijimas, pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Rumšiškėse surengtame Didžiųjų netekčių minėjimo renginyje - tremtinių brolijos "Lapteviečiai" susitikime, skirtame 70-osioms Lietuvos gyventojų masinių trėmimų metinėms.

"Tremtimi bandyta palaužti tautos stuburą, o likusius įbauginti ir padaryti paklusnius. Planas nepavyko.Tauta nukraujavo, tačiau liko gyva ir tapo dar atsparesnė. Lietuvos žmonės, ištvėrę gyvulinius vagonus, šaltį, badą, vergišką darbą, bausmes ir patyčias - neišsižadėjo ir neišdavė savo tikrosios Tėvynės. Nepasidavė ir neprarado vilties grįžti ir pamatyti Lietuvą laisvą", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė, kreipdamasi į Rumšiškių liaudies buities muziejuje susirinkusius Sibiro tremtį išgyvenusius žmones.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog jaunimo iniciatyva - kasmetinės ekspedicijos į tremties vietas teikia vilties, kad šis svarbus mūsų istorijos etapas išliks tautos stiprybės pamoka ateities kartoms.

1941 m. birželio 14 d. prasidėjus masiniams trėmimams Lietuva per kelias dienas neteko daugiau nei 17 tūkstančių, o per visą trėmimų laikotarpį - daugiau nei ketvirčio milijono gabiausių, darbščiausių, intelektualiausių žmonių.

Pasak Prezidentės spaudos tarnybos, po minėjimo ekspoziciją Rumšiškių liaudies buities muziejuje apžiūrėjusi Prezidentė pasidžiaugė, jog čia saugoma gyva ir autentiška istorija. Anot šalies vadovės, muziejuje išsaugoti ir naujam gyvenimui prikelti pastatai, senaisiais statybos būdais atstatytas Astravėlės dvaras, atkurtos autentiškos lietuvių buities, amatų tradicijos yra gyva mūsų istorija ir tautos savasties dalis, kurią labai svarbu išsaugoti ir perduoti ateities kartoms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder