"Darbiečiai" siūlys stabdyti privalomą gyvūnų ženklinimą

"Darbiečiai" siūlys stabdyti privalomą gyvūnų ženklinimą

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis žada siekti, kad privalomą gyvūnų ženklinimą numatantis įstatymas būtų sustabdytas.

"Artimiausiu metu Darbo partija imsis priemonių, kad šis aiškiai lobistinis, visiškai neapgalvotai parengtas ir žmones apiplėšiantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo galiojimas būtų sustabdytas ir ieškoma kitų būdų, kaip pasirūpinti gyvūnų gerove ir užtikrinti žmonių saugumą. (...) Negaliu suprasti, kodėl Seimas kartas nuo karto sugalvoja priimti akivaizdžiai lobistinius, žmones apiplėšiančius bei visiškai neparuoštus sprendimus ir įstatymus. Kaip tik tokiu sprendimu laikau nuo sausio 1 dienos įsigaliojusį ir didelę pasipiktinimo bangą sukėlusį privalomą gyvūnų ženklinimą ir registravimą", - sako V. Mazuronis.

Pasak jo, Darbo partija siūlė, kad šis gyvūnų žymėjimas nebūtų privalomas - kad kiekvienas augintinį laikantis asmuo pats galėtų nuspręsti, ar nori savo augintinį ženklinti.

"Labai apmaudu, bet išgirsti nebuvome. (...) Kaip galėjo šį įstatymą priimti nusprendę Seimo nariai nesuprasti, kad jis atneš nepamatuojamai didesnę žalą negu naudą. Juk nesunku nuspėti, kad mažuose miesteliuose, kaimuose gyvenantys žmonės, kurių kiemuose laksto keletas tuzikų, o palei kojas meiliai glaustosi dar keli katinai, suskubs jų kaip galima greičiau atsikratyti. Privalomas ženklinimas integriniu grandynu (vadinamuoju čipu) privačioje veterinarijos klinikoje nemažai kainuoja. Kaip skelbiama, šiandien tai jau atsieina apie 30 eurų, tačiau, norint jį gauti, šunį, katę ar šešką dar reikės paskiepyti ir išnaikinti kirminus, o tai kainuos dar maždaug tiek pat", - sako politikas.

Jis stebisi, nejaugi Seimo nariai galvoja, kad močiutė ar koks kitas itin mažas pajamas gaunantis ar išvis iš pašalpų gyvenantis žmogus, kai jo katė atsives 4 ar 6 kačiukus, visus juos puls ženklinti. "Esu garantuotas, kad ne - jie bus paleisti "į laisvę" arba jų lauks dar liūdnesnis likimas upėje ar po žeme", - mano V. Mazuronis.

Jo nuomone, šioje srityje reikia įvesti tvarką, bet tikrai ne priiminėjant tokius absurdiškus įstatymus, nes tai yra žmonių stekenimas ir pinigų (beje, nenustatant kainų lubų) pylimas į privačių verslininkų kišenes.

V. Mazuroniui nelabai aišku, kokiais kriterijais remiantis ženklinimui pasirinkti būtent šunys, katės ir šeškai.

"Dėl šunų dar galiu suprasti - pavojingos ir kovinės veislės tikrai turėtų būti registruojamos, nes jau ne kartą teko girdėti skaudžias istorijas, kai iš šeimininko ištrūkęs Kaukazo aviganis ar kitas agresyvios veislės šuo apkandžiojo atsitiktinį praeivį ar mažą vaiką. Bet katės ar šeškai? Tai gal tada reikėjo ir akvariumuose plaukiojančias žuvytes suženklinti - juk maža kas? Negalima ant žmonių mėtyti tokių "bombų" ir dar grasinti baudomis už mėginimą jų išvengti. Esu tikras, kad, jeigu viskas valstybėje būtų sprendžiama apmąstytai, neskubant, buvo galima rasti kitą kelią, kaip išspręsti šią situaciją", - sako Darbo partijos lyderis V. Mazuronis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder