ES ateities klausimai - Dalios Grybauskaitės susitikime su Donaldu Tusku

ES ateities klausimai - Dalios Grybauskaitės susitikime su Donaldu Tusku

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Vilniuje viešinčiu Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku, aptarė pasirengimą Europos Sąjungos (ES) 27 valstybių vadovų susitikimui, kuris kitą savaitę vyks Bratislavoje ir kuriame bus diskutuojama dėl ES ateities.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog "Brexit" balsavimas atskleidė visos ES problemas. Susidūrus su šiandienos iššūkiais, tokiais kaip nestabili ekonominė situacija, nedarbas, masinė migracijos krizė, terorizmas, Europa nesugeba greitai ir veiksmingai jų atremti. O tai mažina žmonių pasitikėjimą visa ES ir skatina euroskeptikų bei populistinių jėgų sustiprėjimą.

Prezidentės teigimu, būtina labai atsakingai atsižvelgti į "Brexit" pamokas ir pateisinti ES piliečių lūkesčius. Šiuo metu vienas pagrindinių ES tikslų užtikrinti, kad visi ES piliečiai jaustųsi saugiai. Tai pasieksime veiksmingai stiprindami išorės sienų apsaugą, stiprindami ES pajėgumus efektyviai atremti hibridines, kibernetines ir energetinio saugumo grėsmes bei keisdamiesi informacija apie teroristus.

Pasak Lietuvos vadovės, antrasis ES tikslas - auganti ir konkurencinga ekonomika. Todėl būtina nedelsiant kovoti su įsisenėjusiomis nedarbo problemomis, gerinti verslo sąlygas, mažinti biurokratinius suvaržymus, stiprinti skaitmeninę ekonomiką, įveikti skurdą bei socialinę atskirtį.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Jungtinė Karalystė buvo, yra ir išliks labai svarbi ES partnerė. Tačiau, šalies vadovės teigimu, ES visada ištikimai gins 4 pamatines savo laisves - laisvą asmenų, kapitalo, prekių ir paslaugų judėjimą.

Susitikimas su Europos Vadovų Tarybos vadovu yra vienas iš konsultacinių susitikimų prieš viršūnių susitikimą Bratislavoje. Sekmadienį, rugsėjo 11-ąją, Berlyne Prezidentė ES ateitį aptars su Vokietijos federaline kanclere Angela Merkel. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder