Budintis reporteris
Vakar Smiltynėje vis dar buvo gesinami smilkstantys miško paklotės plotai.
"Atvirų židinių šiandien nebėra, tačiau kol kas sunku prognozuoti gaisro, suniokojusio šimtus hektarų miško, pabaigą", - vakar dienraščiui situaciją komentavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Operacijų skyriaus vyresnysis specialistas Tomas Endriulaitis.
Pasak jo, rusenančius plotus smėliu visą parą gesina 200 kareivių ir ugniagesių komanda.
Stiprėjantis vėjas šeštadienį Smiltynės miške buvo įžiebęs naują ugnies židinį. "Atvira ugnimi degė didelis miško plotas, tačiau pavyko apmalšinti atsinaujinusį gaisrą", - pasakojo T. Endriulaitis.
Pasirodžius liepsnoms, šeštadienį gaisravietėje buvo sutelkta 70 priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, 15 autocisternų, 2 siurblinės stotys, žarnų automobilis.
Ugniagesiams padėjo du Karinių oro pajėgų sraigtasparniai MI-8 - jie slopino šeštadienį plykstelėjusius ugnies židinius sunkiai prieinamose vietose.
Vienas iš sraigtasparnių ratus virš Kuršių nerijos suko ir vakar.
Indėnų metodų netaikė
Šiandien - jau šešta diena, kai ugniagesiai ir karinės pajėgos neapleidžia gaisravietės Smiltynėje.
T. Endriulaitis, paklaustas, ar praėjusį ketvirtadienį Smiltynėje kilęs gaisras įsismarkavo dėl to, jog pradžioje buvo gesintas "ugnis ugnimi" - t.y., kai prieš artėjančią liepsną tyčia įžiebiama kita, pirmąją nuslopinti turinti liepsna, atsakė: "Netaikėme šio indėniško metodo. Pasitelkę dideles pajėgas, ugnį gesinome įprastu būdu".
Žmonės Smiltynėje nepageidaujami
Dėl Smiltynėje kilusio gaisro gegužės 4-ąją buvo nutrauktas eismas senojoje ir naujojoje perkėlose, taip pat uždarytas įvažiavimas į Kuršių neriją.
Pasak AB "Smiltynės perkėla" dispečerės Galinos Panasienkovos, gegužės 5 ir 6 dienomis perkėla dirbo su apribojimais.
"Nuo gegužės 7-osios dirbame įprastu ritmu, - sakė ji. - Sekmadienį į Smiltynę buvo perkelta 8 014 keleivių ir 1 320 transporto priemonių."
Tomis dienomis, kai eismas buvo ribojamas, keleivių perkelta perpus mažiau, nors, orams atšilus, žmonės ir veržiasi prie jūros.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai perspėja, kad Kuršių nerijoje yra padidintas oro užterštumas, todėl prašo klaipėdiečių bei poilsiautojų kuriam laikui be reikalo nevykti į Smiltynę, Juodkrantę ar Nidą.
Kad eismas į Smiltynę būtų ribojamas, pageidautų ir ugniagesiai. Šalies gyventojus atidėti keliones į Kuršių neriją paprašė ir Neringos valdžia.
Beje, savaitgalį saugumo sumetimais visoje nerijoje vėl buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas.
Jūratė MAZAJEVA
Rašyti komentarą