Gerkite į sveikatą

Gerkite į sveikatą

Seime registruotas projektas, kuriuo siūloma įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 tūrio procentai, gamybą ir vartojimą.

Tiesa, toks leidimas būtų suteikiamas tik ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas ūkininkų ūkių registre, kurie teikia kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir kurie yra sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai. Tik tokiose kaimo turizmo sodybose galės veikti namų gamybos alkoholinių gėrimų įranga ir poilsiautojai turės galimybę stebėti šių gėrimų gamybos procesą. Pagaminti gėrimai esą bus vartojami ir parduodami tik ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje.

„Projektą parengti paskatino įvairių ES šalių patirtis gaminant ir propaguojant vietinius, turinčius liaudiškas tradicijas gėrimus. Daugelyje ES šalių, tokių kaip Austrija, Belgija, Čekija, Vengrija, Prancūzija ir kitos, leidžiama užsiimti smulkiąja alkoholinių gėrimų gamyba. ES šalių teisėje yra apibrėžiama tradicinių namudinių distiliuotų gėrimų sertifikavimo tvarka, jų gamybai keliami reikalavimai, mokesčių dydis, kokybės standartai, leidžiamos pagaminti produkcijos kiekiai ir t.t. Tokie gėrimai paprastai gaminami, parduodami ir vartojami tik žemės ūkio savininko teritorijoje ir tik tose patalpose, kurios priklauso savininkui“, - dėsto projekto autorius Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pasiūlymus seimūnui teikė Nacionalinė naminės degtinės gamintojų asociacijos asamblėja.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą Lietuvoje yra draudžiama gaminti namų gamybos alkoholinius gėrimus, išskyrus fizinių asmenų asmeniniam naudojimui (t.y. ne parduoti, o tik savo poreikiams tenkinti) gaminamus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 proc. (alaus - ne didesnė kaip 9,5 proc.).

Sidebar placeholder