Anot Žemės ūkio ministerijos pranešimo, komisaras K. Vela patikino, kad Europos Komisija (EK) atidžiai seka laivo reikalus ir palaiko Lietuvos pastangas kuo greičiau išspręsti susiklosčiusią padėtį. Jis informavo, kad sausio mėnesį įvyks specialus Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijos (NEAFC) Nuolatinio kontrolės ir priežiūros komiteto susitikimas dėl NEAFC reguliuojamos teritorijos ribų koordinačių atnaujinimo bei kontrolės procedūrų tobulinimo. Komisaras ir ministrė sutarė toliau aktyviai keistis naujausia informacija šiuo klausimu.
Atkreipdama komisaro dėmesį į tolimojo plaukiojimo sektoriaus problemas, ministrė V. Baltraitienė pabrėžė, kad gruodžio 15 d. baigia galioti dvejų metų trukmės žvejybos protokolas tarp Europos Sąjungos ir Mauritanijos.
"ES pelaginės žvejybos laivai patirs didžiulius nuostolius, nes bus priversti stovėti be veiklos uostuose. Kiekvieno laivo išlaikymas uoste per mėnesį kainuoja apie 70 tūkst. eurų", - pabrėžė ministrė.
Mauritanijos žuvų ištekliai yra vieni didžiausių pasaulyje. Šios šalies vandenyse Lietuvos laivai žvejoja daugiau kaip 40 metų. Mauritanijos išskirtinė ekonominė zona yra vienas svarbiausių mūsų šalies tolimojo plaukiojimo laivų žvejybos rajonų - joje sugaunama daugiau kaip pusė visų Lietuvos laivais tolimuosiuose žvejybos rajonuose sužvejojamų žuvų. Mūsų šalis yra labai suinteresuota žvejybos tęstinumu ir nenorėtų prarasti šios svarbios žvejybos pramonei zonos, rašoma ministerijos pranešime.
Komisaras K. Vela patikino, kad EK supranta suinteresuotų valstybių susirūpinimą ir aktyviai siekia atnaujinti derybas su Mauritanija.
ELTA primena, kad su Lietuvos vėliava plaukiojantis laivas "Jūrų vilkas" Rusijos pareigūnų buvo sulaikytas rugsėjį, įtariant jį nelegaliai žvejojus šios šalies ekonominėje zonoje. Rusijos teismas spalio 23 d. užstatą už laivo paleidimą sumažino nuo 113 mln. iki 36,6 mln. rublių. Iki šiol buvo manyta, kad "Jūrų vilkas" žvejojo NEAFC administruojamoje teritorijoje. NEAFC priklauso 8 šalys - Danija, Norvegija, Islandija, ES ir Rusija bei Kanada, Naujoji Zelandija, Sent Kristoferis ir Nevis.
Lietuvos laivo įgulą sudaro 28 žmonės, trys iš jų - Lietuvos piliečiai. Dalis įgulos jau yra palikusi laivą, kai kurie atostogauja, kitiems pasibaigė darbo sutartys.
Rašyti komentarą