Kai kuriuose miškuose - labai didelis gaisro pavojus

Kai kuriuose miškuose - labai didelis gaisro pavojus

Tauragės urėdijoje ir kai kuriose Prienų bei Alytaus miškų urėdijų teritorijose gaisrų rizika trečiadienį pasiekė aukščiausią - penktą - klasę, pavojus kilti gaisrui čia labai didelis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, beveik visoje likusioje šalies teritorijoje miškų gaisrų pavojus yra didelis arba vidutinis. Nedidelė grėsmė yra tik Varėnos, Valkininkų, Šalčininkų urėdijose ir pietinėje Tytuvėnų urėdijos dalyje.

Klimatologijos skyriaus specialistas Justinas Kilpys BNS sakė, kad gaisrų riziką lemia karšti orai ir netolygus kritulių pasiskirstymas.

„Dabar buvo labai aukštos temperatūros, o krituliai pasiskirstė labai nevienodai. Pastarosiomis dienomis buvo keletas labai vietinių liūčių, tarkime, vakar Varėnos rajone, dalyje Alytaus rajono iškrito nemažai kritulių, bet vietinės nedidelės liūtys nelabai pakeičia bendrą gaisringumą, kas matyti ir iš žemėlapio, kai beveik visa Lietuva yra didelio gaisrų pavojaus zonoje“, - teigė J.Kilpys.

Jo aiškinimu, aukštas gaisringumas turėtų išlikti bent iki savaitės pabaigos.

„Nors kritulių žadama, tai bus trumpos vasariškos liūtys ir paprastai jos iškrenta labai nedidelėje teritorijoje. Tai reiškia, kad net ir tam pačiam miške vienam gale gali iškristi lietus, o kitam - ne. Gaisringumas, manau, išliks visą savaitę aukštas“, - kalbėjo specialistas.

Kaip nurodo Hidrometeorologijos tarnyba, ketvirtadienį daug kur, daugiausia rytiniuose rajonuose, vyraus trečios ir ketvirtos, vakariniuose rajonuose pirmos ir antros, Prienų urėdijoje ir Alytaus urėdijos pietinėje dalyje - penktos klasės miškų gaisringumas. Penktadienį gaisringumo lygis mažės, tačiau dar daug kur išliks trečios bei ketvirtos (vidutinio ir didelio gaisrų pavojaus) klasės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder