Kęstas Komskis neteko Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų

Kęstas Komskis neteko Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų netekęs "tvarkietis" Kęstas Komskis mano, kad konservatoriai trečiadienį Seime įvykdė perversmą.

"Šiandien į neteisėtą posėdį susirinkusi grupė Antikorupcijos komisijos narių perrinko komisijos pirmininką. Aštuoni iš 17 komisijos narių pirmininku išsirinko Ligitą Kernagį, kuris komisijos nariu tapo tik prieš šešias dienas, Seimo daugumos valia pakeitus komisijos narį Joną Stanevičių. Taip konservatoriai siekia įvykdyti savo prieš dvejus metus kilusią svajonę - įsitaisyti kišeninį komisijos pirmininką ir nuversti mane iš pirmininkų. Šiandien jie dar kartą parodė savo tikrąjį veidą", - sakė K. Komskis.

Atkreipdamas dėmesį, kad naujas pirmininkas išrinktas mažiau kaip pusės visų komisijos narių balsais, K. Komskis sakė, kad toks pasirinktas jo nušalinimo būdas labai aiškiai parodė, jog komisija ir jis asmeniškai kaip pirmininkas užkabino prie konservatorių valdžios viršūnių esančius sluoksnius.

"Iškalbingas faktas yra tai, kad naują komisijos pirmininką pasiūlė būtent Seimo narė Aurelija Stancikienė, kuri yra Seimo pirmininkės Irenos Degutienės vyresniojo patarėjo Daliaus Stanciko sutuoktinė ir kuri ketina su manimi varžytis kituose rinkimuose Pagėgių apygardoje", - sakė politikas.

K. Komskio manymu, konservatorių kantrybės taurę galutinai perpildė jo ketinimas Antikorupcijos komisijoje tirti ir banko SNORAS bankroto aplinkybes bei ar valstybės įmonių, įstaigų ir organizacijų sąskaitų perkėlime į problemų turėjusį banką nebuvo konservatorių valdžios aukščiausių asmenų intereso.

Trečiadienį neeiliniame Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje naujuoju jos pirmininku išrinktas Krikščionių partijos frakcijos seniūno pavaduotojas L. Kernagis. Už jį balsavo 8 komisijos nariai, 1 susilaikė, niekas nebalsavo prieš, primena ELTA.

Neeilinį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį, vadovaudamiesi Seimo statutu, sušaukė jos nariai Vincas Babilius, Agnė Bilotaitė, Rimantas Jonas Dagys, Naglis Puteikis, Jurgis Razma, Aurelija Stancikienė, Erikas Tamašauskas ir Pranas Žeimys.

Naujuoju Antikorupcijos komisijos pirmininku išrinktas L. Kernagis tikisi, kad jeigu Seimas pritars jo kandidatūrai, politinės aistros šioje komisijoje turėtų nurimti.

"Dėl K. Komskio darbo aš nežinau priežasčių, ar jis gerai dirbo, ar blogai dirbo, bet buvo, ko gero, daugiau politinių aistrų. Antikorupcijos komisijos darbas kažkiek buvo paralyžiuotas. Aš tikiuosi, kad su mano atėjimu galbūt tos politinės aistros nurims ir komisija pradės normaliai dirbti", - Eltai sakė L. Kernagis.

Sidebar placeholder