Kęstas Komskis: traukdamasis Vytautas Gapšys siekia pristabdyti informaciją apie įtarimus

Kęstas Komskis: traukdamasis Vytautas Gapšys siekia pristabdyti informaciją apie įtarimus

Seimo narys, Darbo partijos pirmasis vicepirmininkas ir rinkimų štabo vadovas Vytautas Gapšys traukiasi iš Seimo siekdamas išvengti informacijos viešinimo apie prokurorų jam reiškiamus įtarimus dėl kyšininkavimo, sako „tvarkietis“ Kęstas Komskis, vadovaujantis Seimo laikinajai komisijai dėl V.Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimo.

„V.Gapšys pamatė, kad paviešinta yra gana daug, ir suprato, kad reikia trauktis kuo greičiau, nes toliau paviešins dar daugiau. Kai mes paprašėme tų visų išklotinių, jis puikiai suprato, kad viskas...“ – BNS teigė K.Komskis.

V.Gapšys tuo tarpu tvirtina pats esąs suinteresuotas, kad pokalbiai būtų paviešinti ir to prašęs per komisijos dėl neliečiamybės posėdį. „Tai kodėl K.Komskis nepasako, kad aš pats prašiau, kad jie gautų ir pasiklausytų? Tos išklotinės anksčiu ar vėliau pasirodys, kuo anksčiau pasirodys, tuo man, tiesą pasakius, maloniau bus“, – antradienį BNS sakė V.Gapšys.

Prokurorai įtaria V.Gapšį paėmus 25 tūkst. eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis Seimo yra paprašęs panaikinti V.Gapšio neliečiamybę, jam siekiama pareikšti įtarimus.

V.Gapšys pirmadienį Darbo partijos taryboje pranešė ketinantis artimiausiu metu atsisakyti Seimo nario mandato. Motyvuodamas šį sprendimą V.Gapšys sakė neturįs ko slėpti, ketinąs teisinėmis priemonėmis gintis dėl jam reiškiamų įtarimų.

V.Gapšys toliau vadovaus Darbo partijos rinkimų štabui, kandidatuos šios partijos sąraše Seimo rinkimuose rudenį.

Išklotinėse - V.Gapšio pokalbiai apie poveikį politikams

Pasak K.Komskio, prokurorai teigia turį pokalbių įrašų išklotines iš 9 ar 10 V.Gapšio ir koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio susitikimų, viename jų dalyvavo ir koncerno prezidentas Darius Mockus.

Šiuose susitikimuose, anot K.Komskio, V.Gapšys atsiskaitė, kuriuos Seimo narius paveikė dėl balsavimų ir kas dar turi būti padaryta, taip pat, anot K.Komskio, tartasi dėl užsakomųjų akcijų prieš politinius konkurentus per koncerno valdomą žiniasklaidą.

Tuo tarpu V.Gapšys sako esąs nustebintas K.Komskio pasisakymo: „Aš perskaitęs K.Komskio komentarą esu nustebęs, jis komentuoja, ko pats nėra matęs, ir bando tuo turbūt kitus savo klausimus išsispręsti, jei nuoširdžiai“.

„Aš tikiuosi, kad K.Komskis, jei turi įrašą su D.Mockumi, paima jį ir paviešina, aš sutinku. Man būtų ramiausia ir būtų viskas baigta, nes ten tokių dalykų kaip politinių oponentų šmeižimas, įtakos ir dar kažkas, tikrai nieko tokio nėra. Tegu viešina tuos pokalbius, ką turi“, – sakė V.Gapšys.

Taip pat komisijos dėl V.Gapšio neliečiamybės vadovas BNS sakė, kad šių pokalbių ataskaitas komisija turėtų gauti iki VRK panaikins V.Gapšio mandatą ir jos turėtų būti aptartos komisijos posėdyje kitą savaitę. Vėliau išplatintu pranešimu K.Komskis paskelbė kitokią poziciją – kad „po paviešinto V. Gapšio svarstymo atsisakyti Seimo nario mandato buvo nuspręsta, kad nei komisijai, nei kitiems susitikimams šiuo klausimu kol kas nėra prasmės“.

K.Komskis pranešimu paskelbė, kad ir trečiadienį suplanuotas jo ir generalinio prokuroro Evaldo Pašilio susitikimas taip pat atšauktas, ir „komisijos darbas bus sustabdytas, kol V.Gapšys pareikš galutinį savo apsisprendimą“.

Komisijos veikla nutrūks tik V.Gapšiui pasitraukus

Anot „tvarkiečio“, komisijos dėl V.Gapšio neliečiamybės veikla formaliai kol kas dar nenutrūks, nes ir Seimo nario mandato atsisakymo procedūra gali užtrukti. Be to, komisijos veiklą gali nutraukti tik ją sudaręs Seimas.

„Jis turi praeiti visas mandato atsisakymo procedūras. (...) Kai Vyriausioji rinkimų komisija panaikins V.Gapšio mandatą, tada mes nustosime dirbti, o dabar yra tik žodžiai. Bet tikrai per savaitę to nepadarys - nepanaikins mandato, mes dar vieną kartą rinksimės, kitą trečiadienį“, - BNS teigė K.Komskis.

K.Komskio vertinimu, V.Gapšys, nors pavėluotai, seka buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio, kito įtariamojo kyšininkavimu toje pačioje byloje pavyzdžiu.

„Bet kokiu atveju - informacijos buvo pateikta daug ir bijodamas pakenkti dar labiau partijai, pasitraukia ir viskas. (...) E.Masiulis iš karto buvo gudresnis. Spauda dabar, va, rašo, kad jis nesislapsto už neliečiamybės.. O iš tiesų, tai jis puikiai supranta, kas būtų, jeigu viskas būtų paviešinta“, - svarstė K.Komskis.

Seimo laikinoji komisija išvadą dėl V.Gapšio neliečiamybės parlamentui turėjo pateikti iki rugsėjo vidurio. Praėjusią savaitę plačios apimties politinės korupcijos bylos tyrimui vadovaujantis prokuroras Justas Laucius komisijai pateikė informaciją dėl V.Gapšiui teikiamų įtarimų. Komisija savo ruožtu paprašė prokuratūros pateikti bent dalį žvalgybinių duomenų - garso, vaizdo įrašų, kuriais prokurorai grindžia įtarimus.

Prokurorų teigimu, yra pagrįstų įtarimų, kad V.Gapšys „už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, dviejų koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė 25 tūkst. eurų kyšį“. Šiame tyrime įtarimai pareikšti ir koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui.

V.Gapšys šiuos įtarimus neigia ir sako nematantis pagrindo dėl jų naikinti imunitetą. Be parlamento sutikimo, Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Teisėsaugos yrime dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu V. Gapšys  apklaustas specialiuoju liudytoju.

Tame pačiame ikiteisminiame tyrimai įtarimai dėl kyšininkavimo pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui ir eksparlamentarui Eligijui Masiuliui, taip pat - „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder