Kur rūšiuoti šiukšles, parodys žemėlapis

Kur rūšiuoti šiukšles, parodys žemėlapis

Remiantis Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, vos dešimtadalis žmonių rūšiuoja buitines atliekas. Tik nedidelė dalis jų – tai daro teisingai, o beveik pusė (47 proc.) net nežino, kaip atrinkti ir paskirstyti perdirbamas šiukšles. Siekdama paskatinti Lietuvos gyventojus rūšiuoti antrines žaliavas, kompanija „Tetra Pak” visuomenei pristatė pirmą Lietuvoje nacionalinį buityje susidarančių antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių žemėlapį Rūšiuojam.lt.

Naujoje internetinėje svetainėje kiekvienas Lietuvos gyventojas sužinos, kur arčiausiai namų išdėstyti antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai. Taip pat ras naudingų patarimų bei statistinės informacijos apie atliekų perdirbimą Lietuvoje.

„Dažnai gyventojai teisinasi, kad nerūšiuoja atliekų todėl, jog tai jiems – nepatogu: arti namų nėra specialių rūšiavimo konteinerių. Nusprendėme padėti žmonėms rasti antrinių žaliavų surinkimo vietas jiems priimtinu būdu. Rūšiuojam.lt žemėlapyje nurodyti visi Lietuvoje esantys rūšiavimo konteineriai. Sukūrę nacionalinį elektroninį žemėlapį išsiaiškinome, kad konteinerių tinklas Lietuvoje gan tankus, belieka informuoti gyventojus apie jų vietas“, – sakė „Tetra Pak“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Honorata Šemetienė.

Antrinių žaliavų surinkimo konteinerių žemėlapiu naudotis patogu ir paprasta. Norint sužinoti, kiek rūšiavimo aikštelių yra tam tikroje Lietuvos vietoje, pakanka paieškos laukelyje suvesti savo adresą ar gatvę, kurioje gyvenate. Žemėlapio programa automatiškai pažymės arčiausiai esančius rūšiavimo konteinerius.

Naująjį žemėlapį rasite ČIA.

Pristatant elektroninį buitinių atliekų rūšiavimo konteinerių žemėlapį siekiama sukurti aktyvią ir atsakingą bendruomenę, žinančią taisyklingo rūšiavimo principus ir skatinančią visuomenės gerovę. Pagal ES reikalavimus Lietuva kaip ir kitos ES narės iki 2020 m. privalo perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 50 proc. buitinių atliekų. Jei jų tvarkymo sistema nepradės veikti geriau, gresia finansinės sankcijos už direktyvų nesilaikymą.Tokiu atveju nukentėtų Lietuvos gyventojai.

„Visi veiksmai, ypač sistemingi, kurie mus veda prie kitokio požiūrio į atliekas ir keičia mūsų elgesį – sveikintini. Galėsime pasidžiaugti rezultatais, tik tada, kai visi žinosime, ko ir kodėl siekiame, o svarbiausia, pokyčių atliekų tvarkymo srityje norėsime,“ – sakė Aplinkos apsaugos ministerijos Atliekų departamento direktorė Vilma Karosienė.

Rūšiuojam.lt svetainės kūrėjai kviečia prisijungti prie Rūšiuojam.lt bendruomenės ir skatinti atliekų perdirbimą Lietuvoje, pildant bei atnaujinant elektroninio atliekų rūšiavimo konteinerių žemėlapį.

Žemėlapio kūrėjai primena, kad rūšiuojant atliekas nereiktų pamiršti ir „Terta Pak“ pakuočių, kurios yra vertinga ir visiškai perdirbama antrinė žaliava. Kartoninius gėrimų įpakavimus reiktų mesti į plastmasės rūšiavimo konteinerius.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder