Liberalai kviečia liberalus

Liberalai kviečia liberalus

Trijų opozicinių partijų (socialdemokratų, "tvarkiečių" ir "darbiečių") deklaruotus ketinimus naujos kadencijos Seime sudaryti valdančiąją koaliciją Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Algis Čaplikas vertina kaip paskatinimą liberalioms partijoms nebesivadovauti ambicijomis, o, realiai įvertinus situaciją, vienytis.

"Manau, kad situacija, kuomet trys populistinės partijos, ketverius metus labai silpnai veikusios opozicijoje, galimai telkia jėgas, imituodamos tariamą stiprybę ir ryžtą paimti valdžią, turi būti rimtas signalas Liberalų ir centro sąjungai bei Liberalų sąjūdžiui. Jei dvi liberalų partijos nesivienys ir toliau atiminės viena iš kitos balsus, gali atsitikti taip, kad po rinkimų Seime nebebus jėgos, kuri deramai gintų liberalias idėjas ir demokratiją", - sakė A. Čaplikas.

Jis pakvietė Liberalų sąjūdžio vadovybę dar kartą apsvarstyti partijų bendradarbiavimą Seimo rinkimuose ir sprendimus priimti tiek vadovaujantis sociologinėmis prognozėmis, tiek realia politine situacija.

LiCS lyderis priminė, kad diskusijai prie bendro stalo liberalių partijų lyderius dar pernai buvo pakvietęs Prezidentas Valdas Adamkus, kurio nuomone, vienos ideologijos partijos, net ir turėdamos stiprius lyderius, veikdamos atskirai pasiekia prastesnį rezultatą.

LiCS pirmininkas A. Čaplikas šį antradienį yra pakviestas į Marijampolėje vyksiantį kadenciją baigusio Prezidento V. Adamkaus knygos pristatymą, kurio metu taip pat numatyta aptarti susiklosčiusią politinę situaciją, partijoms rengiantis Seimo rinkimams.

Gegužės 25 d. Seimo rūmuose trijų opozicinių partijų lyderiai - Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius bei partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas - pasirašė susitarimą "Dėl bendradarbiavimo 2012 m. Seimo rinkimų metu ir po rinkimų sudarant naują valdančiąją daugumą", primena ELTA.

Socialdemokratai, "darbiečiai" ir "tvarkiečiai" sieks po Seimo rinkimų sudaryti bendrą valdančiąją daugumą ir suformuoti tripartinę Vyriausybę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder