Liberalai norėtų dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime

Liberalai norėtų dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime

Liberalų sąjūdžio lyderiai Seimo rinkimų rezultatus vadina istoriškai gerais ir nori dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime.

"Rinkimų kampanija mums nebuvo rožėmis klota, o jei rožėmis, tai - su spygliais. Ji buvo sunki, bet esu dėkingas už kiekvieną balsą, kuris parodė, kad liberaliai mąstančių žmonių, kurie palaiko dirbantį ir nori, kad jam sąlygos Lietuvoje būtų geresnės, yra daug ir jų daugėja. Liberalų sąjūdžiui tai yra istoriškai patys geriausi rinkimai, mes niekada nesame gavę tokio palaikymo. (...) Matome, kad turime galimybę dalyvauti formuojant valdančiąją koaliciją. Be abejo, norėtume dalyvauti joje", - sakė Liberalų sąjūdžio vadovas Remigijus Šimašius.

Partijos lyderis kol kas neįvardija, už kokias sritis liberalai norėtų prisiimti atsakomybę deleguodami savo ministrus.

"Aš dabar nenorėčiau spekuliuoti apie tai, nes tai priklausys ir nuo koalicijos partnerių. Mes turime visą kabinetą, visus galimus ministrus ir dėl kiekvieno iš jų galėtume drąsiai jaustis. (...) Nėra tokios vietos, kurios laikytumės įsikibę", - sakė R. Šimašius.

Pasak partijos sąrašo lyderio Eugenijaus Gentvilo, mažiausiai 11, o galimai ir 12 narių pateko į antrąjį Seimo rinkimų turą. Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, liberalai daugiamandatėje apygardoje gavo 8,99 procento balsų.

"Mes kažkada galėjome galvoti apie geresnį rezultatą, tačiau kažkas galvojo, kad ir penki procentai mums yra sudėtinga riba. Mes atkovojome daugelį liberalių rinkėjų, aš įsitikinęs, kad dar jų yra, kai kurie - keletas procentų - turbūt šį kartą nebalsavo už Liberalų sąjūdį, bet panašu, kad patyrę šoką jie stabtelėjo", - apie buvusio partijos pirmininko Eligijaus Masiulio skandalo įtaką rezultatams kalbėjo E. Gentvilas.

Kol kas liberalai neturi sprendimo, ar antrajame ture tose apygardose, kur jie nepateko, būtinai palaikys galimų koalicijos partnerių, pavyzdžiui, "valstiečių" kandidatus.

"Tai priklausys nuo konkrečios situacijos", - sakė R. Šimašius.

Valstiečių ir žaliųjų politinėse nuostatose liberalai kol kas pasigenda konkretumo.

"Šiandien nėra dar derybų stalo, už kurio sėdėtume ir tartumės dėl koalicijos, natūralu, kad kaip politikai šnekamės su kitais politikais. Natūralu, kad planuojame sėsti prie derybų stalo, ateis ta diena. Ta diena bus galutinai po dviejų savaičių, kai paaiškės antrojo rinkimų turo rezultatai. (...) Mums sunku kol kas vertinti, už ką ir prieš ką yra kitos partijos, kadangi buvo nemažai prieštaringų signalų", - sakė R. Šimašius.

Patys liberalai, pasak R. Šimašiaus, nuosekliai pasisako už mokestinius pakeitimus - gyventojų pajamų mokesčių pakeitimus didinant neapmokestinamą pajamų dydį, investuojamo pelno neapmokestinimą.

Vaivorykštinės koalicijos suformavimo galimybę liberalai vertina skeptiškai.

"Vaivorykštės koalicija paprastai formuojasi tada, kai negali būti suformuota kokia nors kita. Šita situacija po Lietuvos Seimo rinkimų pirmojo turo rodo, kad gali būti įvairios koalicijos, todėl veržimasis į vaivorykštinę koaliciją atrodytų keistokai. Tuo labiau, kad, atrodo, mažiausiai galinčios tarpusavy susitarti partijos - konservatoriai ir socialdemokratai. Praktiškai žiūrint, tai - labai mažai tikėtinas variantas", - sakė E. Gentvilas.

Sidebar placeholder