Ministerija "išdūrė" "Naktigones"

Kai Klaipėdoje prasidėjo ketvirtosios literatūros ir muzikos "Naktigonės’09", jo organizatoriai dar nežinojo, jog tą pačią dieną kultūros ministras Remigijus Vilkaitis pasirašė įsakymą neskirti šiam renginiui pažadėto finansavimo.

5 tūkstančiai litų, kuriuos vasario 10 d. Kultūros ministerija skyrė VšĮ "Vieno aktoriaus teatras" projektui "Lietuviško žodžio teatras: IV literatūros ir muzikos "Naktigonės" pagal Skaitymo skatinimo projektų dalinio finansavimo iš 2009 m. valstybės biudžeto lėšų programą, gegužės 25 d. buvo atimti.

Tuo pačiu įsakymu neskiriama 10 000 litų Vilniaus Keistuolių teatro projektui "Literatūros ir teatro dialogas. Atrandame knygą - žaidžiame teatrą", žlugdomi net 5 Molėtų rajono viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo renginiai ir kt.

Tik antradienį liūdną žinią gavęs "Naktigonių" organizatorius aktorius bei režisierius Sigutis Jačėnas dėl ministerijos sprendimo priverstas keisti ir mažinti literatūrinių muzikinių vakarų programą. Šiandien jau žinoma, kad neįvyks birželio 1 d. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje suplanuotas koncertas - susitikimas "Kitą kartą... prieš 20 metų", kuriame turėjo dalyvauti Keistuolių teatro įkūrėjai aktoriai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir S. Jačėnas.

S. Jačėnas nerimauja, jog taip pat be jokio išankstinio įspėjimo finansavimą gali atimti ir Kultūros rėmimo fondas, skyręs didžiausią - 9 000 litų - paramą. Nors "Naktigonės" jau prasidėjo, fondas, kaip ir Kultūros ministerija, su jų organizatoriumi iki šiol nepasirašė sutarties. Todėl renginio organizatorius negalėtų net į teismą kreiptis dėl nuostolių atlyginimo.

2 200 litų paramą literatūros ir muzikos vakarams taip pat yra skyrusi Klaipėdos miesto savivaldybė. Šios lėšos, anot S. Jačėno, atiteks vien tik renginių įgarsinimui.

Jurga PETRONYTĖ, ve.lt

Sidebar placeholder