Naglis Puteikis perkeltas į žemesnę TS-LKD rinkimų sąrašo vietą

Naglis Puteikis perkeltas į žemesnę TS-LKD rinkimų sąrašo vietą

Šeštadienį Rukloje (Jonavos r.) posėdžiaujanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Šiame sąraše yra 227 pavardės.

Už sąrašą balsavo 80, prieš buvo 5, susilaikė 11 tarybos narių.

Daugiausia diskusijų sukėlė TS-LKD prezidiumo siūlymas perkelti į žemesnes vietas sąraše Seimo narius Naglį Puteikį, Rytą Kupčinską ir Joną Šimėną.

Nepaisant kai kurių diskusijose dalyvavusių tarybos narių nepasitenkinimo, buvo pritarta perkelti N. Puteikį iš 16 vietos į 26. Už tai balsavo 79 tarybos nariai, prieš buvo 20, susilaikė 12 tarybos narių.

Už tai, kad R. Kupčinskas būtų perkeltas iš 18 į 33 vietą, balsavo 64 TS-LKD tarybos nariai, 30 buvo prieš, 5 susilaikė.

Tarybos sprendimu J. Šimėnas buvo perkeltas iš 31 į 53 vietą, už tai balsavo 59, prieš 15, susilaikė 22 tarybos nariai.

Perkelti minėtuosius kandidatus į žemesnes sąrašo vietas rekomendavo TS-LKD Priežiūros komitetas bei frakcijos Seime Etikos komisija.

Parlamentaras N. Puteikis partiečių nemalonę užsitraukė, nes jis "aktyviai veikė prieš TS-LKD partijos tikslus ir programą". Tuo tarpu Seimo nariai R. Kupčinskas ir J. Šimėnas buvo kritikuojami už tai, kad pažeidė frakcijos įpareigojantį sprendimą privalomai dalyvauti ir balsuoti už įstatymų paketą dėl naujos atominės elektrinės.

"Užteko Seime balsų priimti sprendimą ir be manęs. Partijai nesu nusižengęs, meskite į mane akmenį, jeigu pasakiau ką nors prieš partiją", - sakė kandidatų į Seimo narius sąraše pažemintas, neseniai Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko posto netekęs J. Šimėnas.

Kai kurių klaipėdiečių remiamas parlamentaras N. Puteikis nesutikdamas su partiečių sprendimu piktinosi, kad konservatoriai neįžvelgia policijos ir teisėsaugos problemų.

Tuo tarpu viena iš konservatorių lyderių, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė tvirtino, kad negali būti demokratijos be atsakomybės.

"Kuris klebonas kelia maištą prieš popiežių?" - taip kolegų elgesį vertino Raimundas Alekna.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder