Parlamentaras Andrius Burba ragina klaipėdiečius dovanoti knygas bei jas skaityti

Parlamentaras Andrius Burba ragina klaipėdiečius dovanoti knygas bei jas skaityti

Mūsų protėviai pernelyg ilgai kovojo dėl spausdinto žodžio ir skaitymo, kad užleistume jų vietą elektroninėms knygoms ar jų pakaitalams. Tokia mintis prieš kelias dienas nuskambėjo Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

Ją išsakė klaipėdietis Seimo narys Andrius Burba, susitikęs su įstaigos kolektyvu ir įteikęs bibliotekai knygą „100 iškiliausių Lietuvos žmonių“. „Tai padaryti paskatino ir šiemet švenčiamas Klaipėdos 760 metų jubiliejus, ir noras populiarinti popierines knygas, skatinti jų skaitymą. Būtų labai smagu, jei prie to prisidėtų ne tik mokytojai, tačiau ir mokinių tėvai, giminaičiai, draugai, nes būtent jaunoji karta yra linkusi greitai užmiršti, o kartais net ir visai nėra patyrusi popierinės knygos skaitymo malonumo“, - tvirtina parlamentaras.

Dar vienas jo siekis – praturtinti I. Simonaitytės bibliotekos lobynus. „Todėl tikrai nuoširdžiai raginčiau žmones padovanoti bibliotekai bent po vieną knygą. Jei po kelias ar daugiau – dar geriau. Tai gali būti ir naujos knygos, ir neskaitytos ar neskaitomos, kurios dažnai dūla daugelio iš mūsų namuose. Jei jos skirtos tik dulkėms rinkti, ar ne prasmingiau būtų atnešti knygas į biblioteką, kur jos pradžiugintų ne vieną ir ne du skaitytojus?“, - klausia A. Burba.

Beje, jis ir pats ilgus metus, mokydamasis bei gyvendamas uostamiestyje, buvo aktyvus I. Simonaitytės bibliotekos skaitytojas.

Įstaigos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė informavo, jog paprastą dieną bibliotekoje vidutiniškai apsilanko 1000 žmonių. Aktyviai bendradarbiaujama su kai kuriomis Vokietijos ir Prancūzijos bibliotekomis, šią draugystę itin skatina ir remia Lietuvoje veikiančios minėtų valstybių ambasados. I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai taip pat didžiuojasi išeivių iš Memelio padovanotu turtingu archyvu, kuriame – ne tik knygos, bet ir skaidrės, filmai, užrašai, asmeninių archyvų medžiaga apie tuometinius Klaipėdos krašto gyventojus ir t.t.

Bibliotekos darbuotojus taip pat domino ir politinė A. Burbos veikla, darbo Seime niuansai ir pan. Vyko nuotaikinga diskusija, kurios metu kolektyvas klausinėjo ne tik to, kaip parlamentaras patartų balsuoti artėjančiuose Seimo rinkimuose, bet ir to, ar Lietuvai išties reikalinga atominė elektrinė, kokie bus jos kaštai ir pan.

A. Burba informavo, jog kitais metais bibliotekų darbuotojai, kaip ir kiti kultūros srityje dirbantys žmonės, pagaliau turėtų sulaukti darbo užmokesčio padidėjimo. „Tą jau seniai reikėjo padaryti, tačiau dėl įvairių aplinkybių ir ekonominės situacijos šie planai vis buvo nukeliami. Kaip bebūtų, dabar jau nuo kalbų pereita prie veiksmų, atlyginimų padidinimas kitų metų biudžete“, - sakė A. Burba.

Politinė reklama. Apmokėta iš Liberalų Centro sąjungos kandidato Baltijos rinkimų apygardoje Nr. 20 Andriaus Burbos specialios rinkimų kampanijos sąskaitos, Užs.Nr. 40777

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder