Premjeras: Birutė Vėsaitė dirbs iki pirmadienio

Premjeras: Birutė Vėsaitė dirbs iki pirmadienio

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, jog pirmadienio vakarą valdančiosios koalicijos taryboje buvo priimtas galutinis sprendimas - ūkio ministrė pareigas eis iki birželio 3 d.

"Tik po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo buvo priimtas sprendimas, kad ministrė yra padariusi klaidą. Pirmadienio vakarą buvo priimtas galutinis sprendimas, kad ji dirbs iki ateinančios savaitės pirmadienio", - antradienį LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, ar Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados dar galėtų pakeisti jau priimtą sprendimą, Ministras Pirmininkas tvirtino abejojantis.

"Aš manau, kad įtakos jau tikriausiai jokios nebeturės. Bet bus galima sužinoti VTEK nuomonę, kuri surinks visą informaciją, teisiškai įvertins tokį ministrės elgesį ir pasakys, ar buvo pažeistas viešų ir privačių interesų įstatymas. Gal VTEK išsklaidys abejones ir ši tema nebebus eskaluojama", - pažymėjo Premjeras.

ELTA primena, jog socialdemokratai jau pirmadienį užsiminė svarstysią galimus kandidatus į ūkio ministrus. Kaip vienas iš realių pretendentų minimas buvęs socialdemokratų patriarcho Algirdo Brazausko Vyriausybės kancleris Antanas Zenonas Kaminskas.

Taip pat minimos socialdemokratų deleguoto dabartinio ūkio viceministro Mariaus Busilo, Seimo narių Broniaus Bradausko ir Albino Mitrulevičiaus pavardės.

VTEK prašymus įvertinti B. Vėsaitės elgesį nagrinės antradienį.

A. Butkevičius ir Seimo narė Agnė Bilotaitė komisijos prašo įvertinti, ar ūkio ministrė, kaip teigiama, į tarnybinę komandiruotę Kazachstane vykusi UAB "Arvi" užsakytu lėktuvu, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad ūkio ministrės B. Vėsaitės veiksmuose išryškėjus atviros politinės korupcijos požymiams Premjeras A. Butkevičius turėtų ieškoti kito kandidato į šias pareigas.

"Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl Premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus", - sakė D. Grybauskaitė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder