Premjeras kol kas nežino, nuo kokių veiklos sričių turės nusišalinti A. Zaremba

Premjeras kol kas nežino, nuo kokių veiklos sričių turės nusišalinti A. Zaremba

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariui Kęstučiui Masiuliui aiškinantis, nuo kokių veiklos sričių buvęs "Icor" grupės įmonės darbuotojas, o dabar energetikos viceministras Algimantas Zaremba turės nusišalinti, Premjeras Algirdas Butkevičius ragina kol kas neskubėti su šio klausimu sprendimu.

"Už ką A. Zaremba bus atsakingas - nežinau, to reikėtų paklausti energetikos ministro. Nuo ko turės nusišalinti? Dar neskubėkime, kol kas vyksta funkcijų pasiskirstymas tarp Ūkio ir Energetikos ministerijų", - pirmadienį Vyriausybėje surengtos trumposios spaudos konferencijos metu kalbėjo Ministras Pirmininkas.

ELTA primena, kad pirmadienį K. Masiulis kreipėsi į Ministrą Pirmininką A. Butkevičių, prašydamas paaiškinti, nuo kokių veiklos sričių buvęs "Icor" grupės įmonės darbuotojas, o dabar energetikos viceministras A. Zaremba turės nusišalinti, turint omenyje "Icor" grupės veiklos pobūdį: nuo šilumos gamybos ir vartojimo; elektros gamybos ir vartojimo; biokuro gamybos ir vartojimo; dujų importo ir vartojimo.

"A. Butkevičius ne vieną kartą deklaravo, kad ministrai sau pavaldžiose ministerijose nesitvarkys kaip "savo tėvonijose". Tai ar ponas Zaremba kuruos buvusią darbovietę ir "Vilniaus energijos" klausimus, ar turės nusišalinti?", - klausė K. Masiulis.

Pasak jo, A. Zaremba įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas asmeniu, pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, nors valstybės tarnautojas turėjo žinoti, kad privalo nusišalinti nuo klausimų, susijusių su buvusia darboviete.

"Naujasis viceministras, jau būdamas savivaldybės tarybos nariu ir turėdamas atstovauti visų vilniečių interesams, nepamiršo "Icor". O ar dabar turėdamas atstovauti jau visų Lietuvos gyventojų interesams jis sugebės atsiriboti nuo buvusios darbovietės?" - klausia parlamentaras.

Jis primena, kad prieš tapdamas energetikos viceministru A. Zaremba buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu ir iki šiol dirbo "Icor" grupėje, kuri susijusi su "Vilniaus energija". Pasak K. Masiulio, abiejose įmonėse 2012 m. teisėsaugos pareigūnai atliko kratas, įtariant, kad buvo dirbtinai didinamos šilumos kainos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder