Prezidentė: bandymai pritaikyti Konstituciją savo interesams veda į aklavietę

Prezidentė: bandymai pritaikyti Konstituciją savo interesams veda į aklavietę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalies žmones Konstitucijos dienos proga. Prieš 21 metus Lietuvos piliečiai referendume priėmė Konstituciją - pagrindinį ir aukščiausią įstatymą valstybėje.

"Tik suvokdami Konstitucijos vertę ilgalaikei šalies raidai ir vadovaudamiesi ja kasdien, galime kurti darnią Valstybę ir neišklysti iš Tautos pasirinkto kelio. Šis kelias grįstas solidarumu ir meile laisvei, Tėvynei, žmogui, kalbai", - sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovės teigimu, Konstitucijoje sudėta visos tautos vizija, kokią šalį norime kurti, todėl turime ją branginti ir saugoti kiekvieną dieną. O bandymai pritaikyti Konstituciją savo interesams veda į aklavietę, kur Valstybė nusigręžia nuo žmogaus, o žmogus - nuo Valstybės.

„Pagarba pagrindiniam mūsų šalies įstatymui yra ne tik Valstybės brandos matas, bet ir laisvos, demokratiškos ir stiprios Lietuvos ateities garantija", - teigia Prezidentė.

Minint Konstitucijos dieną penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyks diskusija „Lietuva pagal Konstituciją: kur esame?", kurioje bus aptariama, kaip sekasi kurti atvirą, pilietinę ir teisinę valstybę pagal pagrindinį tautos susitarimą.

Diskusijoje dalyvaus konstitucinės teisės ekspertai profesoriai Vytautas Sinkevičius ir Egidijus Kūris, politikai - Česlovas Juršėnas, Julius Sabatauskas, Stasys Šedbaras, politologai, politikos apžvalgininkai ir žurnalistai - Vincentas Vobolevičius, Algimantas Šindeikis, Rimvydas Valatka, Ramūnas Bogdanas, Vladimiras Laučius, Indrė Makaraitytė, Rytas Staselis, taip pat teisę studijuojantys studentai. Diskusiją ves LRT žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Diskusija bus transliuojama internetu ir per televizijos kanalą „LRT Kultūra". Jos klausytis ir panaudoti pilietiškumo pamokai kviečiamos visos šalies mokyklos, universitetai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder