Prezidentė Užgavėnių šventėje Rumšiškėse kepė blynus

Prezidentė Užgavėnių šventėje Rumšiškėse kepė blynus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį dalyvavo Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vykusioje tradicinėje Užgavėnių šventėje.

Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovė apžiūrėjo Užgavėnių kaukių parodą, aplankė amatų ir kulinarinio paveldo mugę, Žemaitijos sodybose stebėjo folkloro grupių pasirodymą, bendravo su į šventę susirinkusiais žmonėmis ir kepė blynus.

"Užgavėnės - viena seniausių ir linksmiausių švenčių, kuria žmonės pasitinka pavasarį ir džiaugiasi atgimstančia gamta. Tai svarbi mūsų tautinio paveldo ir kultūros dalis. Džiaugiuosi, kad lietuviai išsaugo senąsias tradicijas, jas puoselėja ir perduoda iš kartos į kartą. Jūsų dėka šios gražios tradicijos yra gyvos ir šiandien", - pranešime cituojama Prezidentė.

Užgavėnės yra sena pagoniška šventė, vėliau pradėta sieti su krikščionybe. Užgavėnės švenčiamos 7 savaitės prieš Velykas. Jų metu atsisveikinama su žiema ir pasitinkamas pavasaris. Vienas svarbiausių šios šventės atributų - linksmas persirengėlių karnavalas. Žmonės šventės metu dėvi tradicines kaukes, kepa blynus ir jais vaišina kiekvieną užėjusį į svečius. Užgavėnes vainikuoja pagrindinių veikėjų Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės sudeginimas.

Tradiciškai švęsti Užgavėnes folkloro ir tautinės kultūros puoselėtojai gausiai susirenka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Prieš beveik 50 metų įkurtas muziejus yra vienas didžiausių etnografinės kultūros, architektūros ir buities muziejų Europoje. Jame eksponuojami XVIII-XX a. autentiški mediniai pastatai, interjero detalės ir buities rakandai iš visos Lietuvos. Muziejuje organizuojami įvairūs kultūriniai ir edukaciniai renginiai, šventės, kuriose plačiai pristatoma įvairių Lietuvos regionų kultūra ir tradicijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder