Prezidentei priimtini ne visi pateikti kandidatai į ministrus

Prezidentei priimtini ne visi pateikti kandidatai į ministrus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad jai priimtini ne visi paskirtojo Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pateikti kandidatai.

Antradienį viešėdama savo buvusioje mokykloje - Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje D. Grybauskaitė nebuvo linkusi atsakyti, ar jau ją pasiekė paskutinė - kultūros ministro - kandidatūra.

"Gal suformuluokim klausimą taip: ar Prezidentė gavo Ministrų Kabineto sąrašą, kuriam pritaria? Tai norėčiau pasakyti: tokio bendro sąrašo negavau ir todėl visiškai nesvarbu, ar kultūros, ar koks kitoks ministras. Kol kas dekreto pasirašyti dėl Vyriausybės skyrimo negaliu tol, kol negausiu visų kandidatūrų, kurios yra suderintos ir man tinkamos. Ir apie tai žino gerbiamasis premjeras", - žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Pasiteiravus, ar iš kandidatų mato tinkamų, šalies vadovė pavardžių neminėjo.

"Apie tai, kas man ne visai tinka, žino gerbiamas Premjeras A. Butkevičius", - teigė prezidentė.

ELTA primena, kad prezidentė susitiko jau beveik su visais kandidatais į ministrus. Kol kas neįvardintas liko tik kultūros ministras.

Vadovauti Užsienio reikalų ministerijai pretenduoja Linas Linkevičius, Žemės ūkio - Vigilijus Jukna, į susisiekimo ministrus siūlomas Rimantas Sinkevičius, ūkio ministres - Birutė Vėsaitė, švietimo ir mokslo - Virginija Baltraitienė, socialinės apsaugos ir darbo - Loreta Graužinienė, aplinkos - Valentinas Mazuronis, į teisingumo ministrus - Juozas Bernatonis, sveikatos apsaugos - Vytenis Povilas Andriukaitis, finansų - Rimantas Šadžius, krašto apsaugos - Juozas Olekas, į energetikos ministrus - Jaroslavas Neverovičius.

Prezidentė yra sakiusi, kad pagrindiniai reikalavimai ministrams bus profesionalumas ir srities, į kurią norėtų eiti, išmanymas, taip pat skaidrumas ir vienos iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų mokėjimas.

Spalio 26-ąją D. Grybauskaitė, atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Socialdemokratų partijos pirmininką A. Butkevičių premjeru. A. Butkevičiui pavesta ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti tvirtinti jos sudėtį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder