Ramūnas Karbauskis atsisakė Europos Parlamento nario mandato
Ramūnas Karbauskis atsisakė Europos Parlamento nario mandato

Į Europos Parlamentą išrinktas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sekmadienį atsisakė Europos Parlamento nario mandato. Vietoj jo į Briuselį vyks antroje vietoje partijos rinkimų sąraše atsidūręs Ignalinos meras Bronis Ropė.

Sekmadienį į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdį atvykęs R. Karbauskis perskaitė savo atsistatydinimo pareiškimą. Politikas teigė, kad "tai tvirtas asmeninis jo apsisprendimas". R. Karbauskis sakė nutaręs likti Lietuvoje dėl daugybės visuomeninių ir darbo reikalų. Jis neabejoja, kad B. Ropė sugebės puikiai atstovauti rinkėjams.

VRK patenkino R. Karbauskio atsistatydinimo iš Europos Parlamento nario pareiškimą. Kitu sprendimu VRK taip pat pripažino išrinktu į Europos Parlamentą B. Ropę.

Oficialiais rinkimų į Europos Parlamentą rezultatais, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, gavusi 6,61 proc. balsų, iškovojo 1 mandatą.

Lietuvai naujos kadencijos Europos Parlamente atstovaus nauja praėjusį sekmadienį, gegužės 25 d., išrinktų europarlamentarų komanda.

Konservatoriams ir krikščionims demokratams atstovaus Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas, socialdemokratams - Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, Liberalų sąjūdžiui - Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius, partijai Tvarka ir teisingumas - Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, Darbo partijai - Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai ir Rusų aljansui - Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai - Bronis Ropė.

Birželio 5 d. 14 val. istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje naujai išrinktiems europarlamentarams planuojama įteikti Europos Parlamento nario pažymėjimą.

Rinkimuose dalyvavo 47,35 proc. rinkėjų.

Į pirmuosius posėdžius naujasis Europos Parlamentas rinksis liepos 1-3 dienomis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder